جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی خرسند

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی خرسند

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی خرسند
نام پدر :قربانعلی
تاریخ تولد :۱۳۳۸/۰۷/۱۴
محل تولد :دامغان
شغل :نمایشگاه اتومبیل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۶ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۴/۱۱/۲۹
محل شهادت :سردشت
نام عملیات :کمین دشمن
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش راکت به اتوبوس حامل وی

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی خرسند فرزند قربانعلی در تاریخ ۱۳۳۸/۰۷/۱۴  در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود . پدر او کارمند بهداری بود و از این طریق امرار و معاش می کرد. علی تنها فرزند پسر خانواده بود و یک خواهر داشت.

او دوران کودکی و تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش پشت سر گذاشت و بعد از طی کردن دوره ی راهنمایی وارد دبیرستان شد و تا سال سوم دبیرستان ادامه تحصیل داد. او ترک تحصیل کرده و تصمیم گرفت وارد بازار کار شود.او یک نمایشگاه ماشین ترتیب داد و مدیریت آن را به عهده گرفت.

بعد از مدتی شهید خرسند متأسفانه و به طور اشتباه به عنوان منافق دستگیر شده و مدتی را در زندان بود. اما بعداز مدتی بی گناهی او ثابت شد و از زندان رهایی پیدا کرد . هنوز مدت زیادی از پیروزی انقلاب اسلامی نمی گذشت ، که کشور ما ایران درگیر جنگ تحمیلی شده و بسیاری از کشورهای استکباری دنیا بواسطه عراق قصد تصرف کشورعزیزمان را داشتند.

در این شرایط جوانان بسیاری داوطلبانه و یا در لباس مقدس سربازی به جبهه های حق علیه باطل رفتند و از میهن اسلامی مان در برابر بیگانگان پاسداری کردند. شهید نیز در لباس مقدس سربازی از طرف لشکر ۶۴ ارومیه به منطقه سردشت اعزام گردید ودر آنجا به میهن خودخدمت می کرد.

او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۴/۱۱/۲۹ در حالی که از مرخصی بر می گشت در راه برگشت بر اثر بمباران  جنگنده های ارتش عراق به اتوبوس به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر پاک شهید در زادگاهش تشییع و در گلزار شهدای آنجا به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.