جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی حسن بیکی

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی  حسن بیکی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی  حسن بیکی
نام پدر :باقر
تاریخ تولد :۱۳۳۹/۱۰/۰۲
محل تولد :دامغان
شغل :مکانیکی
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :مسئول تدارکات خط
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :دو شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۱/۰۶
محل شهادت :رقابیه 
نام عملیات :فتح المبین
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش خمپاره

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

در تاریخ  ۱۳۳۹/۱۰/۰۱ در شهرستان دامغان در خانواده ای محترم کودکی چشم به جهان گشود که نامش را با اقتدا به امیر المؤمنین علی نامیدند. پدرش به شغل کشاورزی مشغول بود و از این راه چرخه زندگی را به سختی می چرخاند.

علی ۲  برادر به نام های ابوالفضل و محمدحسن و یک خواهر به نام فاطمه داشت و خودش فرزند دوم خانواده بود. او تا پایان سال نهم تحصیل کرد و به اصطلاح سیکل خود را گرفت و بعد ترک تحصیل کرد و تصمیم گرفت حرفه ای بیاموزد و کار کند و از این طریق گوشه ای از نیازهای خانواده را برطرف سازد او به حرفه مکانیکی مشغول شد و توانست این کار را به خوبی یاد بگیرد و از این راه کسب درآمد کند.

همزمان با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به خدمت مقدس سربازی رفت و تا پایان این دوره در جهاد سازندگی اهواز مشغول به خدمت بود و با برادران جهادگر خود به جبهه های حق علیه باطل اعزام شد.

او چون پدرش، جوانی پرتلاش و فعال بود و هم در کارش جدی بود و هم در زمان خدمتش در جبهه فعالانه و با شجاعت به کشورش خدمت می کرد،تا این کشور همیشه سربلند از گزند دشمنان در امان باشد.

و سرانجام این بسیجی جهادگر در تاریخ ۱۳۶۱/۰۱/۰۶ در منطقه عملیاتی رقابیه ،بر اثر اصابت ترکش خمپاره به درجه والای شهادت نایل می شود. پیکر مطهرش در گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده می شود و در جایگاه ابدیش آرام می گیرد.

 “راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.