جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی اکبر هاتفی

فرازی از وصیت نامه:
شهید  علی اکبر هاتفی

از خواهران عزیزم می‌‌خواهم در زندگی پیرو حضرت‌‌زهرا(س) و حضرت‌‌زینب(ع) باشند.دوستانم را به ادامه راه شهدا می‌‌خوانم و سفارش می‌‌کنم به ترویج اخلاق‌‌اسلامی بکوشند.  

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی : علی اکبر هاتفی
نام پدر :یدالله
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۷/۰۶
محل تولد :روستای بق دامغان
شغل :کارگر
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۶ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۰۱/۱۵
محل شهادت :پاسگاه زید
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :بق
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای بق

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی اکبر هاتفی فرزند یدالله در تاریخ ۱۳۴۵/۰۷/۰۶  در روستای بق از توابع شهرستان دامغان به دنیا آمد. پدرش انسانی شریف و زحمتکش بود او در شرکت ذوب آهن مشغول بود و از این طریق امرار معاش می کرد. شهید دوران کودکی و دوره ی تحصیل ابتدایی را در روستا گذراند و پس از آن به دامغان آمد و به مدت یکسال هم در آنجا به درس خواندن خود ادامه داد ولی بعد از آن به دلیل مشکلات متعدد ترک تحصیل کرد و تصمیم گرفت کار کند و روی پای خودش بایستد.او به کارگری مشغول شد و از این راه نیازهای خود را مرتفع می ساخت.

در سال ۱۳۵۹ وقتی جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان آغاز شد ملت شریف ایران متحد و یکپارچه ،تصمیم گرفتند اشغالگران و متجاوزان به خاک میهن را از کشور بیرون کنند و به راستی در طول هشت سال دفاع مقدس ملت ما نشان داد که هیچ بیگانه ای نمی تواند به سوی ایران همیشه سبز دست درازی کند و به مقاصد شوم خود برسد.

علی اکبر نیز وقتی فرمایشات گوهر بار رهبرش را به گوش جان شنید،به دعوت ایشان لبیک گفت و از طریق بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان به جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافت تا او نیز در این حماسه ی بزرگ سهمی داشته باشد و به تکلیف شرعی خود عمل کند.

او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۲/۰۱/۱۵ در منطقه ی جنوب ، پاسگاه زید،در اثر اصابت ترکش به درجه ی والای شهادت نایل آمد.پیکر پاک او در زادگاهش، روستای بق به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی اش آرمید.

از خانه ی دوست عطر یارآوردند                           پیغام سحر به لاله زارآوردند

ناگه دیدم به روی د وش گل سرخ                          تابوت بنفشه در بهار آوردند

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

ان ا... یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفا کانهم بنیان مرصوص

خداوند کسانی را که در راه خدا در یک صف مانند سدی محکم می‌‌جنگند دوست می‌‌دارد.

بعد از حمد و سپاس به درگاه خدای لایزال و سلام  بر محمد رسول خاتم(ص) و درود بر امام مهدی(عج) و نائب بر حقش حضرت نایب‌‌الامام روح‌‌ا... الخمینی من علی‌‌اکبر هاتفی فرزند یدا... براساس فرمایش امام امت که جبهه‌‌ها را پر کنید و نگذارید کسانی که در آن‌‌جا هستند خسته شوند برای حفظ دست‌‌آوردهای اسلامی و ادامه راه شهیدان گلگون کفن اسلام به جبهه آمدم تا دین خود را به اسلام عزیز ادا نمایم از خدا می‌‌خواهیم که بر من منت گذارد و شهادت را نصیب من بگرداند چرا که شهید زنده ابدی است و می‌‌خواهم به وصال خدا برسم.

مادر مهربان و پدر عزیزم از این‌‌که مرا سال‌‌ها در دامان پاک‌‌تان پرورش دادید و با اسلام آشنایم کرد از شما سپاسگزارم هرچند زحمات شما جبران‌‌ناپذیر است ولی از شما می‌‌خواهم اگر شهید شدم به خاطر خدا در عزایم صبر پیشه کنید. برادران عزیزم شما را به پیروی از دستورات اسلام و امام امت توصیه می‌‌کنم و از خواهران عزیزم می‌‌خواهم در زندگی پیرو حضرت‌‌زهرا(س) و حضرت‌‌زینب(ع) باشند.دوستانم را به ادامه راه شهدا می‌‌خوانم و سفارش می‌‌کنم به ترویج اخلاق‌‌اسلامی بکوشند از تمام دوستان و آشنایان می‌‌خواهم که از گناهان من بگذرند و برای آمرزش شهیدان دعا کنند.

امام را همیشه دعا کنید تا ظهور حضرت‌‌مهدی(عج)

دیدار ما در صحنه قیامت

علی‌‌اکبر هاتفی 1362/01/16

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.