جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی اکبر صداقتی

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی اکبر صداقتی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی اکبر صداقتی
نام پدر :رضاقلی
تاریخ تولد :۱۳۴۳/۰۶/۳۰
محل تولد :روستای بق دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۸ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۰۵/۰۵
محل شهادت :حاج عمران
نام عملیات :والفجر ۲
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به گلو و دست

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :بق 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای بق

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی اکبر صداقتی، فرزند رضاقلی،در تاریخ ۱۳۴۳/۰۶/۳۰ در روستای بق،از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش در شرکت ذوب آهن دامغان به عنوان کارگر خدمت می کرد. شهید در اوایل دوره ی تحصیلی دبستان متاسفانه در اثر یک سانحه، سایه ی پر مهر پدر را برای همیشه از دست داد.

از آن پس علی اکبر و خانواده اش روزهای بسیار سختی را پشت سر می گذاشتند. شهید که فرزند ارشد خانواده بود احساس کرد باید کاری انجام دهد و تا جایی که می تواند جای خالی پدر را برای خانواده پر کند. او پس از طی دوران ابتدایی، ترک تحصیل کرد و با وجود سن کم، کارگری می کرد تا بتواند چرخ سنگین زندگی را به حرکت درآورد.او روزهای سختی را پشت سر گذاشت و گویی زندگی روز خوشی و آرامش را به آنها نشان نمی داد.

زندگی او به همین صورت سپری می شد تا این که زمان رفتن به خدمت سربازی اش فرا رسید. بنابراین به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان رفت و به عضویت آنجا درآمد. در آن زمان ارتش وقت عراق به سرکردگی صدام حسین ملعون به خاک کشورمان یورش آورده بود. شهید وضعیت سخت و دشوار را تجربه کرده بود و می دانست جنگ می تواند آینده ی بسیاری از مردم را به هم بریزد،به همین دلیل برای جلوگیری از این واقعه و بی خانما شدن ملت ایران تمام دوران خدمت خود را در مناطق جنگی گذراند.

او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۲/۰۵/۰۵ در منطقه ی حاج عمران عراق و در اثر اصابت ترکش از جام شهادت سیراب شد . پیکر پاک شهید پس از تشییع در زادگاهش،در گلزار شهدای روستای بق آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.