جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی اصغر کشاورزیان

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی اصغر کشاورزیان

من با صحت عقل و اراده آزاد و کامل خودم بدون هیچ نوع عامل جز لقاء الله و فقط برای رضای خدا و اقامه دین خدا و پرچم رسول اکرم و ادامه راه سید‌‌الشهدا حضرت حسین (ع) به مرزهای غرب و جنوب می‌روم.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی اصغر کشاورزیان
نام پدر :علی اکبر
تاریخ تولد :۱۳۳۱/۱۱/۲۰
محل تولد :تهران
شغل :جهادگر
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :راننده
سن :۳۳ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۳۰
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۵
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی اصغر کشاورزیان، فرزند علی اکبر، در تاریخ ۱۳۳۱/۱۱/۲۰ در تهران دیده به جهان گشود. پدرش کارمند بازنشسته ژاندارمری بود و با حقوق بازنشستگی روزگار می گذراند و نیازهای خانواده را تأمین می نمود. علی اصغر دوران کودکی اش را در زادگاهش گذراند و بعد وارد دبستان شد بعد از اتمام دوره ی ابتدایی به همراه خانواده به شهرستان دامغان نقل مکان کرده و ساکن این شهرستان شدند.

او تحصیلاتش را در دامغان ادامه داد و بعد از اتمام دوره ی راهنمایی وارد مقطع دبیرستان شد. در کلاس سوم دبیرستان مشغول به تحصیل بود که وارد فعالیتهای سیاسی شد و جزء کسانی بود که در زمان قبل از پیروزی انقلاب بر علیه حکومت شاهنشاهی رژیم پهلوی به همراه دیگر انقلابیون فعالیت می کرد. او ترک تحصیل کرد و تمام وقت خود را به مبارزه اختصاص داد و در همین درگیریها دستگیر شده و راهی زندان شد. وقتی در بهمن سال ۱۳۵۷ انقلاب اسلامی ما به پیروزی رسید همین جوانان و نوجوانان انقلابی و متعهد دست در دست هم داده و شروع به تشکیل جامعه ای اسلامی کردند.

با تشکیل جهاد سازندگی شهید به عضویت این مجموعه درآمد و در آنجا مشغول به کار شد.هنوز انقلاب اسلامی جشن دومین سالگرد پیروزی اش را نگرفته بود که دشمنان اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی آرام نگرفتند و حملات زیادی را به سوی چندین شهر مرزی کشورمان آغاز کردند تا راهی برای دستیابی به مقاصد شوم خود پیدا کنند. آن ها عراق را واسطه قرار دادند و از طریق ارتش این کشور به کشورمان حمله ور شدند.ملت ما با دست خالی ولی با اعتقاد و عزمی راسخ برای دفاع از میهن خویش و ملت عزیز آن به پا خواستند و به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل روانه شدند تا گزندی به ایران همیشه آباد و آزاد وارد نشود.

شهید کشاورزیان نیز از سوی جهاد سازندگی به سوی جبهه شتافت تا او نیز در این حماسه ی بزرگ سهمی داشته باشد و به تکلیف شرعی خود در قبال ایران و ملت شریفش جامه ی عمل بپوشاند.او در کنار دیگر رزمندگان سپاه اسلام دلاورانه در سنگرهای حق و حقیقت می جنگیدند و از کشور در برابر دشمنان سیاه دل پاسداری می کردند. شهید وقتی به جبهه اعزام شد سه فرزند به نام های سمیه، فاطمه و سمانه داشت. او در شلمچه منطقه ی عملیاتی کربلای ۵ می جنگید و به کشورش خدمت می کرد.و سرانجام بر اثر اصابت ترکش به بدن مجروح گردیده و به بیمارستان اهواز منتقل شد. بعد از آن به بیمارستان مشهد اعزام شد ولی در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۳۰ از جام شیرین شهادت سیراب شد و به زمره ی شهدای هشت سال دفاع مقدس پیوست.پیکر پاک او در فردوس رضا،گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد.

 “راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

موضوع: وصیت‌‌نامه لااله الاالله و شهادت می‌دهم که محمد (ص) رسول و پیغمبر خدا است و در این روز عید غدیر خم شهادت می‌دهم که علی (ع) ولی و وصی خاتم الانبیا حضرت محمد (ص) است. من با صحت عقل و اراده آزاد و کامل خودم بدون هیچ نوع عامل جز لقاء الله و فقط برای رضای خدا و اقامه دین خدا و پرچم رسول اکرم و ادامه راه سید‌‌الشهدا حضرت حسین (ع) به مرزهای غرب و جنوب می‌روم.

ان‌‌شاءا... خدا پیروزی را نصیب امت مسلمان ایران بکند و به عاشقان خدا شهادت در راه او و برای دین عنایت بفرمایید. ای کسانی که دم از اسلام می‌زنید، دم از مسلمان می‌زنید، دم از شجاعت می‌زنید، یاعلی. این گوی و این میدان، بیائید خود را آزمایش کنید و بیایید در جهاد بر علیه باطل شرکت کنید مبارزه کنید و در این راه دشمن توحید، مسامحه، کاری روا ندارید نگویید دیگران هستند پسر من لازم نیست برود مثلاً آموزش ندیده یا واجب کفایی است و احتیاج نیست من بروم این توجیه است.

برادران و خواهران اگر به فرض شبی لازم نیست می‌توانید بیایید اینجاها بر رزمندگان سر بزنید حداقل به شهرهای مناطق جنگی که پشت جبهه است سربزنید ببینید کمک‌‌های شما می رسد یا نه و به خود جبهه بیائید خودتان می‌توانید تفسیر بدهید که آمدن شما و امثال شما لازم است یا نه؟ واجب حسینی است یا نه؟ این مسائل خیلی صریح و روشن است و بهانه نمی‌پذیرد.

تاریخ: 1359/08/06 (عید غدیر خم)

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.