جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی اصغر نوری

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی اصغر نوری

شما را دعوت مي كنم به اين‌‌كه هدف مرا و هدف تمام شهيدان را دنبال كنيد و از هيچ چيز نترسيد به غير از خدا و من از خدا مي‌‌خواهم كه تمام شما را به راه راست هدايت فرمايد تا بتوانيد تكليفي كه بر دوش داريد خوب انجام دهيد و اين را بدانيد كسي كه طبق تكليف عمل مي‌‌كند خدا با اوست ان‌‌شاءالله خدا كمكش مي‌‌كند و به خدا و پيامبرش ايمان مي‌‌دارم.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی اصغر نوری
نام پدر :محمدباقر
تاریخ تولد :۱۳۳۵/۰۱/۰۱
محل تولد :کردکوی - گرگان
شغل :کارگر ذوب آهن
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :معاون دسته پياده
سن :۳۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۴/۲۹
محل شهادت :جزيره مجنون
نام عملیات :عمليات تک جنوبی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر و دست

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :زردوان
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دیباج

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی اصغر نوری، فرزند محمدباقر، در تاریخ ۱۳۳۵/۰۱/۰۱ در کردکوی از توابع گرگان دیده به جهان گشود . خانواده پس از مدتی به روستای زردوان دامغان آمدند. پدرش انسانی شریف و زحمتکش بود و در شرکت ذوب آهن کار می کرد و از این راه چرخه ی زندگی را به حرکت درمی آورد . علی اصغر پس از گذراندن دوران کودکی وارد دبستان شد و تا سال دوم ابتدایی به تحصیل ادامه داد.

بعد از آن به دلیل مسائل اقتصادی ومعیشتی قادر به ادامه ی تحصیل نشد و به کارگری مشغول شد تا بتواند کمکی به خانواده اش بکند و در مسایل مالی باری از روی دوش آنها بردارد. بعد از مدتی به عضویت شرکت ذوب آهن درآمد و در آنجا مشغول به کار شد. وقتی زندگی اش وضعیت مناسبی پیدا کرد تصمیم گرفت ازدواج کند و تشکیل خانواده بدهد و حاصل این زندگی مشترک چهار فرزند به نام های معصومه و فاطمه و روح الله و سمیه می باشد.

وقتی در شهریور ماه ۱۳۵۹ ارتش عراق به کشورمان حمله کرد و نقاط مختلفی از ایران را با خاک یکسان کرد و مردم کشورمان را در این مناطق به خاک و خون کشید، جوانان و مردان غیور ایران به پا خواستند و لباس رزم پوشیدند و اسلحه به دست گرفتند و راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل شدند تا در این موقعیت بحرانی و حساس به هموطنانش خدمت کنند.

شهید نوری هم به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد تا او هم رهسپار میدان مبارزه و جهاد شده و به تکلیف شرعی خویش در قبال هموطنانش جامه ی عمل بپوشاند . او در تاریخ ۱۳۶۶/۰۴/۲۰  به منطقه ی جنوب اعزام گردید.

سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۰۴/۲۹ در جزیره ی مجنون بر اثر اصابت ترکش، از جام گوارای شهادت سیراب گردید و به دیدار حضرت حق شتافت. پیکر پاک او در زادگاهش روستای زردوان به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی خویش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

الحمدلله رب العالمين

« الذين امنوا و هاجروا و جاهدوا في سبيل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عندالله و اولئك

هم الفائزون »

آنان كه ايمان آوردند و هجرت كردند و بكوشيدند در راه خدا به مال‌‌ها و جان‌‌هاي خود، بزرگ‌‌تر

است پايه آنان نزد خدا و آنانند رستگاران.

من به خدا مؤمن مي‌‌باشم و به كليه اوامر الهي كه خداوند قرار داده است ايمان دارم از جهنم و بهشت و حساب روز قيامت و بشارت مي‌‌دهم به اين اوامر همه اين‌‌ها حق است روزي از دنيا بايد رفت و اينقدر به دنيا وابسته نباشيد از كالبد جسم بيرون بياييد و به روح سازنده رجوع نماييد ترك گناهان كنيد تا حقيقت را بيشتر درك كنيد و ان‌‌شاءالله خداوند همه را از دل‌‌ها و قلب‌‌هايتان برداريد و حقيقت را بيشتر درك كنيد تا به عظمت اين انقلاب بيشتر پي ببريد كه تا جهاد نفس نكنيد مطمئن باشيد جهاد جنگ نمي‌‌توانيد بكنيد و تا قلبتان مملو از گناه است به عظمت جهاد و جنگ پي نمي‌‌بريد.

هدف من فقط براي اهداي تكليف و براي رضاي خداست و براي اين هدف حال كه خدا خواسته جانم را فدا كرده‌‌ام و از هيچ چيز دريغ ندارم مرا همين بس است كه خدا از من راضي باشد و شما را دعوت مي كنم به اين‌‌كه هدف مرا و هدف تمام شهيدان را دنبال كنيد و از هيچ چيز نترسيد به غير از خدا و من از خدا  مي‌‌خواهم كه تمام شما را به راه راست هدايت فرمايد تا بتوانيد تكليفي كه بر دوش داريد خوب انجام دهيد و اين را بدانيد كسي كه طبق تكليف عمل مي‌‌كند خدا با اوست ان‌‌شاءالله خدا كمكش مي‌‌كند و به خدا و پيامبرش ايمان مي‌‌دارم.

اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمد رسول الله

اين را لفظي نمي‌‌گويم بلكه قلباً به آن ايمان دارم با دشمن بجنگيد و ان‌‌شاءالله خداوند قوت قلب به شما عنايت مي‌‌فرمايد لاحول و لاقوت الا باالله العلي العظيم.

و شما را وصيت مي‌‌كنم به تقوي و از خدا بترسيد و به اوامر امام روح الله با دل و جان گوش فرا دهيد و درباره دشمنان او روزها تفكر كنيد تا به عظمت خون شهيدان پي ببريد و احتياج شما به جبهه چقدر است.

به كساني كه وصيت‌‌‌‌نامه را مي‌‌خوانند يا گوش مي‌‌كنند مي‌‌دانم حالشان دگرگون مي‌‌شود فوراً از خدا بخواهيد كه خداوند شما را  به همين حال باقي بگذارد و به جبهه بيشتر رجوع كنيد به عقيده‌‌تان محكم بمانيد نگذاريد دنيا شما را بفريبد و ما در صورتي از شما راضي هستيم كه امام روح‌‌الله از شما راضي باشد.

   والسلام  علي‌‌اصغر نوري ـ 1366/04/27

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.