جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی اصغر ناهیدی

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی اصغر ناهیدی

پدر و مادر عزيزم مرا جوان ناكام نگویيد چون من كام خويش را از خداي خودم خواهم گرفت و از شما مي‌‌خواهم براي من گريه و ناراحتي نكنيد اگر شادي روح مرا مي‌‌خواهيد و خوشحال باشيد كه من سرم را در راه دين و احيا مكتب مقدس اسلام فدا خواهم كرد...

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی اصغر ناهیدی
نام پدر :محمد
تاریخ تولد :۱۳۳۶/۰۵/۲۰
محل تولد :روستای ورزن دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۴ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۳/۰۲
محل شهادت :خرمشهر
نام عملیات :بیت المقدس
موضوع شهادت :جبهه 
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر و سینه

شناسنامه تدفین

کشور :ایران 
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :ورزن
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دیباج

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی اصغر ناهیدی فرزند محمد ،در تاریخ ۱۳۳۶/۰۵/۲۰ در روستای ورزن یکی از توابع دیباج دامغان چشم به جهان گشود. پدرش کارگر بود و از این راه به سختی نیازهای زندگی را تامین می کرد. شهید تحصیلات خود را تا کلاس چهارم ابتدایی ادامه داد،اما با توجه به وضعیت موجود و مشکلات مالی که بر سر راه او قرار داشت، اجباراً درس و مدرسه را رها کرده تا بلکه بتواند به خانواده اش در آن ایام سختی کمکی کرده باشد.

او چند سالی را به همین صورت سپری کرد تا اینکه زمان رفتن به خدمت سربازی فرا رسید.وقتی دوره ی اجباری به پایان رسید،او که این مدت را دور از خانه و خانواده بود،با اشتیاق به روستای زادگاهش بازگشت او مدتی را در آنجا ساکن بود اما مشکلات اقتصادی به حدی رسید که ترجیح داد دیگر در روستا نماند لذا به تهران رفت و به استخدام یک شرکت حفاری درآمد.

او به مدت سه سال در این شرکت کار کرد اما در تهران هم ماندگار نشد و به شیراز نقل مکان کرد.در شیراز هم مدتی به کار مشغول شد که خانواده اش از او خواستند به روستا باز گردد.

آن ایام مصادف شده بود با روزهایی که ارتش متجاوز عراق حملات گسترده ای را از زمین و آسمان به سوی کشور عزیزمان ایران آغاز کرده بود و بسیاری از مردم بی دفاع کشورمان روزهای سختی را تجربه می کردند. شهید هم نتوانست این همه سختی که گریبان هموطنانش را گرفته بود تحمل کند،پس برای رفتن به جبهه ی نبرد حق علیه باطل به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد.

او یک بار به صحنه ی نبرد رفت و مجروح شد اما پس از بهبودی باز هم پا به میدان جهاد در راه خدا گذاشت. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۱/۰۳/۰۲ در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش به فیض شهادت نایل گشت. پیکر مطهرش در روستای ورزن به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدیش آرام گرفت

       

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

سلام من به رهبرم امام خميني و سلام من به برادر خامنه‌‌اي و سلام من به برادر رفسنجاني و سلام من به اميد امام امت آيت‌‌الله منتظري.

و سلام من به تمام مردم شهيد پرور ايران و تمام مستضعفين ايران و جهان و سلام من به پدر و مادر مهربانم و برادر عزيزم و خواهر گراميم .

پدر و مادر عزيزم اگر من لياقت آن را داشتم كه شهيد شوم خوشحال و سربلند باشيد چون به سوي معشوق خود مي‌‌شتابم. باري پدر و  مادر عزيزم مرا جوان ناكام نگویيد چون من كام خويش را از خداي خودم خواهم گرفت و از شما مي‌‌خواهم براي من گريه و ناراحتي نكنيد اگر شادي روح مرا مي‌‌خواهيد و خوشحال باشيد كه من سرم را در راه دين و احيا مكتب مقدس اسلام فدا خواهم كرد و به نداي هل من ناصر امام كه از يارانش كمك مي‌‌خواهد مي‌‌گويم:

 لبيك اي امام، اي ياور مظلومان و مستضعفان جهان لبيك تا آخرين لحظه و تا آخرين قطره خونم از اسلام عزيز دفاع خواهم كرد.

و اي كاش چندين جان مي‌‌داشتم در راه دينم فدا مي‌‌كردم افسوس، كه يك جان بيشتر ندارم.

آري پدر و مادرم اگر خواستيد گريه كنيد براي من گريه نكنيد چون روح مرا آزرده مي‌‌سازيد و براي علي‌‌اكبر و علي‌‌اصغر كربلا گريه كنيد.

خداحافظ پدر و مادر برادر، خواهر گرامي

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.