جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی اصغر فرمانی

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی اصغر فرمانی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی اصغر فرمانی
نام پدر :محمد
تاریخ تولد :۱۳۵۱/۰۲/۱۰
محل تولد :دیباج
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تيرانداز
سن :۱۵ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۴/۲۹
محل شهادت :جزيره مجنون
نام عملیات :عملیات تک جنوبی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت گلوله

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی اصغر فرمانی ،فرزند محمد در تاریخ ۱۳۵۱/۰۲/۱۰ در دیباج دامغان متولد شد. پدرش انسانی شریف و زحمتکش بود و در شرکت ذوب آهن کار می کرد و از این طریق امرار معاش می کرد و چرخه ی زندگی را می چرخاند. شهید پس از گذراندن دوران شیرین کودکی در محیط با صفای روستا،در هفت سالگی وارد دبستان شد.پس از اتمام دوره ی ابتدایی وارد مقطع راهنمایی شد و تا سال اول راهنمایی به تحصیل ادامه داد. در آن سال ها کشورمان روزهای سختی را پشت سر می گذاشت و صحنه های غم انگیزی را به خود می دید.

ارتش مزدور عراق ناجوانمردانه به کشورمان حمله کرده و در پی این اقدام بیشرمانه،بسیاری از هموطنانمان به خاک و خون کشیده شدند. در این شرایط سربازان دلاور و مردان غیور ایرانی به پا خاسته و برای دفاع از ملت مظلوم کشورشان به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند تا این مزدوران و اشغالگران را از خاک مقدس ایران بیرون کنند.

شهید فرمانی نیز با وجود سن کم تصمیم گرفت در این شرایط بحرانی و حساس او نیز لباس رزم پوشیده و به سوی میدان نبرد برود تا بتواند سهمی در این حماسه ی بزرگ و تاریخی مردم کشورش داشته باشد. به همین منظور به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۰۴/۲۹ در منطقه ی عملیاتی جزیره ی مجنون، بر اثر اصابت گلوله به درجه ی رفیع شهادت نایل گشت و در  زمره ی شهدای هشت سال دفاع مقدس قرار گرفت. باقی مانده پیکر پاکش پس از چند سال انتظار به آغوش خانواده بازگشت.

 

“راهش جاوید باد”

Celebrity Fashion Experience Vol
snooki weight lossHow to Make Simple But Tasty Diabetic Meals

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.