جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علیرضا واحدی

فرازی از وصیت نامه:
شهید عليرضا واحدي

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی : عليرضا واحدي
نام پدر :عبدالجواد
تاریخ تولد :۱۳۴۶/۰۱/۲۰
محل تولد :روستای حسن آباد دامغان
شغل :دامداري
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۴/۲۹
محل شهادت :جزيره مجنون
نام عملیات :عمليات تک جنوبي
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به پاها و دست و سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :حسن آباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای حسن آباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علیرضا واحدی فرزند عبدالجواد در تاریخ ۱۳۴۶/۰۱/۲۰ در روستای حسن آباد از توابع شهرستان دامغان متولد شد. پدرش انسانی محترم و زحمتکش بود و از طریق کارگری با سختی و مشقت فراوان چرخه ی زندگی را به حرکت در می آورد. علیرضا پس از این که دوران کودکی اش را در محیط باصفای روستا سپری کرد،

در هفت سالگی وارد دبستان شد و تا سال چهارم ابتدایی به تحصیل ادامه داد. اما به دلیل مسایل اقتصادی قادر به ادامه ی تحصیل نشد. و برای این که کمکی به حال خانواده باشد، مجبور بود کارگری کند و روی پاهای خودش بایستد.

زندگی او به همین منوال می گذشت تا این که زمان رفتن به خدمت سربازی اش فرا رسید. دوران خدمت او با سال های سخت جنگ تحمیلی هم زمان شده بود.در این شرایط بسیاری از جوانان و مردان غیور ایرانی، لباس رزم به تن کرده و اسلحه به دست گرفته تا دشمنان بعثی را از خاک مقدس ایران بیرون برانند.

ارتش بعثی عراق که از حملات وحشیانه ی خود مقاصد شوم و کثیفی را در سر داشت، گمان می کرد می تواند در مدت کوتاهی وارد کشور شده و تهران را به تصرف خود درآورد. اما ملت ایران به رهبری امام خمینی (ره) اجازه ندادند که ارتش عراق به اهداف پلید خود دست یابد و این درسی شد تا تمام جهانیان چشم طمع خود را از ایران بردارند. شهید واحدی در لباس مقدس نظام، به جبهه اعزام شد تا او هم دین خویش را به کشورش ادا کند و در کوتاه کردن دست دشمن، نقشی داشته باشد.

این سرباز دلاور در تاریخ ۱۳۶۶/۰۴/۲۹ در منطقه ی عملیاتی جزیره ی مجنون، بر اثر اصابت ترکش ، از جام گوارای شهادت نوشید و به دیدار حق شتافت.

پیکر پاک او در روستای حسن آباد به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدیش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.