جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علیرضا صیامی صومعه دل

فرازی از وصیت نامه:
شهید علیرضا صیامی صومعه دل

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علیرضا صیامی صومعه دل
نام پدر :حبیب الله
تاریخ تولد :۱۳۴۶/۰۶/۰۱
محل تولد :بهشهر
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :فرمانده دسته پیاده
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۲۲
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۵
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر - دست و پا و سوختگی

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علیرضا صیامی صومعه دل، فرزند حبیب الله در سال ۱۳۴۶ در شهرستان بهشهر دیده به جهان گشود. او دوران کودکی اش را در همانجا گذراند ولی بعد از مدتی به شهرستان دامغان نقل مکان کرده و در آنجا ساکن شدند. علیرضا وارد دبستان شد و تا سال چهارم ابتدایی درس خواند. پدر او مردی زحمتکش و شریف بوده و به کارگری می پرداخت و با زحمت فراوان مخارج خانواده را تأمین می کرد به همین دلیل علیرضا در همان دوران ابتدایی ترک تحصیل کرد تا کار کند و به پدرش در تامین مخارج زندگی و نیازهای خانواده کمک کند تا از مسئولیت پدرش کمی کاسته شود.

شهید زندگی خود را به همین منوال سپری می کرد که بعد از مدتی به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد. در آن سال ها روزگار سختی بر ایران حاکم بود و کشور عراق هر روز بمباران و حملات گسترده ای را علیه کشورمان انجام می داد. به همین دلیل بسیاری از جوانان و مردان غیور کشورمان با عضویت در بسیج سپاه پاسداران به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند تا از خاک مقدس ایران در برابر ارتش مزدور عراق دفاع و پاسداری کنند.

شهید نیز جزء همین بسیجیان جان بر کف بود که لباس رزم به تن کرده و اسلحه به دست گرفت تا در سنگرهای حق و حقیقت برای حفظ آرمانهای انقلاب و دفاع از اسلام و قرآن در برابر دشمن بجنگد و این کافران کور دل را از کشور عزیزمان بیرون کند.

او پس از حماسه سازی در کنار دیگر رزمندگان سپاه حق در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۲۲ در اثر اصابت ترکش در منطقه ی جنوب ، عملیات کربلای ۵، از جام شیرین شهادت نوشید و به لقاءالله پیوست. پیکر پاک او در فردوس رضا،گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی خویش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.