جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید عزت الله حسنی

فرازی از وصیت نامه:
شهید عزت الله حسنی

نماز اول وقت را فراموش نکنید. نیکی و خدمت به مردم را جز کارهای روزمره خود قرار دهید تا مورد لطف و کمک خداوند قرار گیرید. مردم آزاری نکنید که موجب عذاب خداوند می‌‌گردد. به پدر و مادر احترام بگذارید و به آنان کمک کنید و از آنان عیادت کنید و نگذارید که خانواده از هم بپاشد (و انسجام و همیاری داشته باشید).

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :عزت الله حسنی
نام پدر :اکبر
تاریخ تولد :۱۳۳۱/۰۲/۰۶
محل تولد :کلاته
شغل :کارگر ذوب آهن
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :تک تیرانداز
سن : ۵۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۸۱/۰۳/۰۹
محل شهادت :دامغان
نام عملیات :پشت جبهه
موضوع شهادت :پشت جبهه
نحوه شهادت :اصابت گلوله - 61/1/11 در عملیات فتح المبین از ناحیه کمر، دست و بازوی راست مجروح شده (موج گرفتگی)

شناسنامه تدفین

کشور :ایران 
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”                      

شهید عزت الله حسنی فرزند اکبر در تاریخ ۱۳۳۱/۰۲/۰۶ در کلاته از توابع دامغان متولد شد. او دوران پرهیاهو و شیرین کودکی اش را در زادگاهش گذراند و در هفت سالگی وارد دبستان شد. پس از اتمام دوره ی ابتدایی وارد مقطع راهنمایی شدوتا مرحله اخذمدرک سیکل به تحصیل ادامه داد. بعد از آن به دلیل مسایل اقتصادی و از کار افتادگی پدرش مجبور به ترک تحصیل شد و مدتی را به کارگری پرداخت تا کمکی برای خانواده باشد.

بعد از مدتی به استخدام شرکت ذوب آهن درآمد و در آنجا مشغول به کار شد. شهید فردی مؤمن ومتدین بود و در فعالیت های قبل از انقلاب شرکت داشت. او ازدواج کرد وتشکیل خانواده داد و حاصل زندگی مشترک او ۸ فرزند می باشد که از شهید به یادگار مانده است. بعد از پیروزی انقلاب، هنوز هموطنان ، روزهای خونین و پر از درد دوران حکومت پهلوی رابه یاد داشتندکه باز هم شاهد فجایع ناگوار دیگری در کشور بودند.

با حمله ی ناجوانمردانه ی ارتش عراق شاهد پرپر شدن تعداد زیادی از هموطنان خویش بودند. با شروع این جنگ نابرابر جوانان و مردان غیور کشورمان آرام نگرفته ولباس رزم پوشیده و به سوی جبهه های نبرد حق علیه ظلمت وتباهی شتافتند. شهیدحسنی نیز برای این که به تکلیف شرعی خویش جامعه عمل پوشانده و دین خود را به هموطنانش ادا کند رهسپار میدان مبارزه شد تا او نیز در بیرون انداختن دشمن بعثی از کشورش سهمی داشته باشد .

او در تاریخ ۱۳۶۱/۰۱/۱۱  به منطقه رقابیه اعزام شد و سه روز بعد دچار موج گرفتگی درناحیه ی دست و بازوی راست و کمر  شد و سال های سال با این مجروحیت دست و پنجه نرم می کرد و روزها و سال های سختی را پشت سرمی گذاشت. او سر انجام پس از بیست سال در تاریخ ۱۳۸۱/۰۳/۰۹ بر اثر این ضایعات و جراحات از جام گوارای شهادت نوشید و به جمع یاران سفر کرده ی خویش پیوست . پیکر پاک این جانباز دلاور درمیان مردم مؤمن و انقلابی تشییع و در سرای ابدی خویش در فردوس رضای دامغان به خاک سپرده شد.

    “راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

تولد عالیست، اما مرگ، (شهادت) عالی‌‌تر.

نماز اول وقت را فراموش نکنید. نیکی و خدمت به مردم را جز کارهای روزمره  خود قرار دهید تا مورد لطف و کمک خداوند قرار گیرید. مردم آزاری نکنید که موجب عذاب خداوند می‌‌گردد. به پدر و مادر احترام بگذارید و به آنان کمک کنید و از آنان عیادت کنید و نگذارید که خانواده از هم بپاشد (و انسجام و همیاری داشته باشید).

دارایی و مالی بنده طبق شرع اسلام هزینه و تقسیم شود. مقداری از مالم را برای جوان‌‌هایی که قادر به ازدواج نمی‌‌شوند هزینه کنید. اگر قبل از سفر حج تمتع دار فانی را وداع گفتم، هزینه حج مرا به دو زوج نیازمند برای هزینه ازدواجشان، بپردازید. (از همه حق داران) طلب حلالیت و التماس دعای خیر دارم. آرزوی روزگاری خوب و پر برکت برای شما دارم و دعای خیر بنده بدرقه زندگی شما خوبان است.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

عزت الله حسنــی

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.