جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید عبدالرضا شاهی

فرازی از وصیت نامه:
شهید عبدالرضا  شاهی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :عبدالرضا  شاهی
نام پدر :محمدحسن
تاریخ تولد :۱۳۳۸/۱۱/۰۱
محل تولد :تهران
شغل :دانشجو
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :نيروی فعال جهاد
سن :۲۳ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۰۵/۰۸
محل شهادت :مهران
نام عملیات :والفجر۳
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :سمنان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای سمنان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید عبدالرضا شاهی،فرزند محمد حسن،در۱۳۳۸/۱۱/۰۱ در تهران متولد شد. مدت کوتاهی از تولدش می گذشت که به همراه خانواده به سمنان عزیمت کردند و در آنجا ساکن شدند. او تحصیلات خود را در آنجا آغاز کرد و با علاقه درس می خواندذ و در امر تحصیل بسیار موفق بود و سرانجام پس از طی دوره ی راهنمایی و دبیرستان موفق شد دیپلم بگیرد. پس از تشکیل جهاد سازندگی،پس از پیروزی انقلاب اسلامی، شهید به عضویت این مجموعه درآمد.

در آن ایام ارتش متجاوز عراق مناطق زیادی از کشورمان را مورد حملات نظامی گسترده قرار داده بود. آن ها برای اینکه عرصه را برای مردم ایران تنگ کنند از هیچ جنایت هولناکی ابا نداشتند. مردم از گوشه و کنار ایران با هر زبان و قومیتی که داشتند،شتابان پا به جبهه های جنگ علیه کفر وستم می گذاشتند.

در این بین جهاد سازندگی سهم بسزایی در مناطق مختلف عملیاتی داشت. شهید هم یکی از این جهادگران مخلص بود که داوطلبانه از طریق جهاد سازندگی به جبهه اعزام شد. او به عنوان سرپرست جهاد سازندگی از ابتدای جنگ تحمیلی در مناطق مختلف عملیاتی خدمت می کرد و مردانه در برابر مزدوران بعثی جنگید تا به کمک دیگر رزمندگان سپاه اسلام ،دست متجاوزان و غارتگران را از ایران کوتاه کند.

و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۲/۰۵/۰۸ در منطقه ی مهران به مقام والای شهادت نایل آمد و از جام شیرین آن سیراب گردید. پیکر پاک او پس از تشییع در سمنان آرام گرفت.

 

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.