جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید عبدالرحیم خطیب زاده

فرازی از وصیت نامه:
شهید عبدالرحیم خطیب زاده

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :عبدالرحیم خطیب زاده
نام پدر :ابوالقاسم
تاریخ تولد :۱۳۵۱/۰۴/۱۹
محل تولد :دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۵ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۴/۲۹
محل شهادت :جزیره مجنون
نام عملیات :عملیات تک جنوبی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش و تیر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید عبدالرحیم خطیب زاده فرزند ابوالقاسم در تاریخ ۱۳۵۱/۰۴/۱۹ در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش انسانی شریف و زحمتکش وکارمند بازنشسته ژاندارمری بود و با حقوق بازنشستگی چرخۀ زندگی را می چرخاند. عبدالرحیم دوران کودکی خویش را در زادگاهش پشت سر گذاشت و در هفت سالگی وارد دبستان شد و تا سال سوم راهنمایی به تحصیل ادامه داد.

او با وجود سن کم بسیار پردل و جرأت بود. به همین دلیل در حالی که فقط پانزده بهار از زندگیش را تجربه کرده بود تصمیم گرفت او نیز مثل دیگر جوانان غیور ایرانی اسلحه بدست گیرد و به سوی میدان مبارزه شتابد. او می خواست به دشمن و به همه دنیا بفهماند غیرت ایرانی سن وسال نمی شناسد و هر کس قصد تجاوز و تعدی به این خاک مقدس راداشته باشد ازسوی تک تک ایرانیان با هر قبیله و نژادی ودر هر سن وسالی مورد بازخواست قرار می گیرد .

عبدالرحیم به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد و به هر نحو و شکل ممکن توانست رهسپار میدان جهاد فی سبیل الله شود. او در منطقه جنوب کشورخدمت می کرد. او با دست های کوچک خویش اسلحه ای به بزرگی خشم و نفرت ملت ایران به سوی دشمن نشانه گرفت تا دست او را ازخاک کشورش کوتاه کند.

و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۰۴/۲۹ بود که این نوجوان دلاور در جزیره مجنون بر اثر اصابت تیر و ترکش دشمن به بدن مانند گل های بهاری پرپر و به جمع بزرگ مردان تاریخ پیوست . پیکر پاکش در فردوس رضا،گلزار شهدای دامغان خاکسپاری شد تا برای همیشه در کنار دیگر شهدا آرام بگیرد .

 

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.