جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید عباسعلی کوچکی

فرازی از وصیت نامه:
شهید عباسعلی کوچکی

من يك سرباز اسلام فرزند امام خميني هستم كه تصميم گرفته‌‌ام نسبت به سهم خود به سوي جبهه‌‌ها حركت كنم و ادامه‌‌دهنده خط سرخ شهداي اسلام باشم و دست اين جنايتكاران غرب و شرق و منافقين حلقه به گوش آمريكا را از اين مملكت اسلامي رانده و حكومت عدل اسلامي را در جامعه احيا كنيم. (ان‌‌شاءالله)

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :عباسعلی کوچکی
نام پدر :نعمت الله
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۱/۰۱
محل تولد :روستای تویه رودبار دامغان
شغل :روحانی
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تیربارچی
سن :۱۷ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۰۸/۲۸
محل شهادت :پنجوین
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :تویه رودبار
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای تویه رودبار

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید عباسعلی کوچکی، فرزند نعمت الله، تاریخ ۱۳۴۵/۰۱/۰۱ در روستای تویه رودبار دامغان چشم به جهان گشود.پدر شهید کشاورز بود و برای اداره و تامین خانواده زحمت زیادی را متحمل می شد.با این حال آنها همیشه با مشکلات معیشتی فراوان روبرو بودند. شهید با وجود این مشکلات،تحصیلات ابتدایی را در روستای خود شان به پایان رساند و برای ادامه ی تحصیل به دامغان رفت و در مدرسه ی راهنمایی مشغول به تحصیل شد.او دوره ی راهنمایی را نیز با موفقیت پشت سر گذاشت.

شهید فردی مؤمن و معتقد به دستورات و فرامین دینی بود و برای اینکه با این آموزه ها و مطالب دینی آشنایی بیشتری پیدا کند به مدرسه ی علمیه فتحعلی بیک رفت .و در آنجا به تحصیل علوم فقهی و قرآنی پرداخت او با علاقه سعی داشت مطالب فقهی را فرا بگیرد تا از این طریق به حفظ ارزشها و آرمانهای رفیع انقلاب اسلامی کمکی کرده باشد. با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران احساس کرد که زمان آن رسیده تا از طریقی دیگر دینش را به این انقلاب و هموطنانش ادا کند.به همین منظور به بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست و از این طریق به جبهه نبرد حق علیه باطل اعزام شد. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۲/۰۸/۲۸ در منطقه ی عملیاتی پنجوین به آرزوی دیرینه اش رسید و به معبودش پیوست اما پیکر مطهرش بعد از شهادت مفقود گردید. تا اینکه بعد از سال ها چشم انتظاری و گمنامی باقی مانده جسم مطهرش پیدا شد و در زادگاهش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم وبه نستعين

(و لا تقولوا لمن يقتل في سبيل ا… امواته بل احياء و لكن لا تشعرون )(سوره بقره آيه 154)

مگوئيد كساني كه در راه خداوند عزوجل مجاهده كردند و به شهادت رسيدند اين‌‌ها مردگان نيستند بلكه زنده‌‌اند و پيش خدا روزي مي‌‌خورند و لكن شما نمي‌‌دانيد. خدايا حياتمان را سعادتمند و مرگمان را شهادتمند قرار بده.

آري كل يوم عاشورا و كل ارض كربلا- در  هر كربلا هم حسين(ع) وجود دارد هم عباس(ع) در كربلاي ما خميني وجود دارد و (فداكاراني ) همچو عباس(ع). مثل آن طفل 13 ساله كه با ايمان و استقامت، نارنجك به (كمر بسته) خون سرخش را به اسلام هديه نمود.

من يك سرباز اسلام فرزند امام خميني هستم كه تصميم گرفته‌‌ام نسبت به سهم خود به سوي جبهه‌‌ها حركت كنم و ادامه‌‌دهنده خط سرخ شهداي اسلام باشم و دست اين جنايتكاران غرب و شرق و منافقين حلقه به گوش آمريكا را از اين مملكت اسلامي رانده و حكومت عدل اسلامي را در جامعه احيا كنيم. (ان‌‌شاءالله)

امروز روز امتحان الهي است امروز روز نداي حسين است آيا كسي هست نداي هل من ناصر حسيني، لبيك (يا) خميني را جواب ندهد. امروز بايد حسين زمان، خميني بت‌‌شكن را ياري كنيم. به شما توصيه مي‌‌كنم اي ملت ايران، روحانيت را تنها نگذاريد من يك فرد گناهكار، آمدم به ياري خدا و به جبهه مي‌‌روم نه براي انتقام بلكه براي احيا دين اسلام و خون شهدا.

اكنون كه خداوند عزوجل اين سعادت را نصيبم كرده كه در رديف رزمندگان جبهه‌‌هاي حق عليه باطل قرار گرفته‌‌ام شكر مي‌‌كنم و شما بدانيد (پدر و مادرم) به خدا قسم راهم را شناختم، دنبالش رفتم و خوشحالم كه دينم را ادا كرده‌‌ام.

اي پدر و مادر گرامي سعي كنيد كه از شهادتم براي اسلام و انقلاب بهره‌‌برداري كنيد و سفارش مي‌‌كنم كه اگر افرادي به اندازه يك دانه خشخاش به انقلاب و دولت آن مخالفند  نبايد در تشيع جنازه‌‌ام شركت كنند و شما اي پدر ومادر خود را جز صابرين قرار دهيد و شكر خدا را به جا آوريد كه هم‌‌چنين فرزندي بزرگ كرديد و در راه اسلام داديد.

امام را دعا كنيد و او را تنها نگذاريد و ياور او باشيد. سنگر خودتان را خالي نكنيد (استقامت داشته باشيد) و در هر لباسي كه هستيد فرصت به اين منافقين ندهيد و آن‌‌ها را نابود كنيد. و اي پدر و مادرم در شهادت من نگران نباشيد كه من به كام خود رسيدم و از شما خواهش مي‌‌كنم گريه و زاري نكنيد.

والسلام عباسعلي كوچكي

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.