جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید عباسعلی وفایی نژاد

فرازی از وصیت نامه:
شهید عباسعلی وفایی نژاد

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :عباسعلی وفایی نژاد
نام پدر :غلامعلی
تاریخ تولد :۱۳۴۰/۰۱/۲۰
محل تولد :روستای دشتبو دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد 
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۸/۱۲
محل شهادت :عين خوش
نام عملیات :محرم
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :سانحه رانندگی

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :دشتبو
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای دشتبو

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید عباسعلی وفایی نژاد فرزند غلامعلی در تاریخ ۱۳۴۰/۰۱/۲۰ در روستای دشتبو، از حوالی تویه دروار دامغان دیده به جهان گشود. خانواده ی او کشاورز بودند و به لحاظ مالی و معیشتی در وضعیت خوبی به سر نمی بردند.

شهید در چنین فضایی، نزد خانواده در روستا تحصیلات خود را در مقطع ابتدایی به پایان رساند. بعد از آن به دلیل علاقه ای که به امر تحصیل داشت و اهمیتی که خانواده برای این امر قایل بودند، به ساری رفت.

او در زمینه ی تحصیل بسیار با تلاش و مصمّم بود و سال تحصیلی را با جدّیت درس می خواند و تابستان ها و ایام فراغت را به روستا می رفت و برای تامین معاش خانواده ی خود به کار می پرداخت. دوران راهنمایی و دبیرستان به همین صورت سپری شد و بالأخره توانست مدرک دیپلم خود را با موفقیت کامل دریافت کند.

عباسعلی جوان بسیار مؤمن و مذهبی بود و ایمان این جوان در میان دوستان و آشنایان، مثال زدنی بود. او تا آن حد مذهبی بود که مردم دشتبو او را به عنوان امام جماعت روستا برگزیده بودند. او با تشکیل مجالس مذهبی از جمله هیات قرائت قرآن، مردم و جوانان را به سوی خدا و اسلام تشویق می کرد.

او در کنار این همه فعالیتهای مذهبی،در روزهای پر التهاب انقلاب هم تلاش خستگی ناپذیری را در این زمینه از خود نشان می داد. با پیروزی انقلاب اسلامی،این فعالیتهای مذهبی و سیاسی رنگ و بوی دیگری به خود گرفته بود.

او با شروع جنگ تحمیلی ارتش مزدور عراق علیه ایران،به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد.او در تاریخ ۱۳۶۱/۰۴/۱۰ برای آموزش فنون نظامی به چشمه علی دامغان رفت و بعد از گذراندن یک دوره ی موفق آموزشی،مستقیماً به جبهه ی نبرد حق علیه باطل اعزام شد.

و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۱/۰۸/۱۲ در منطقه عین خوش،در حین عملیات محرم، هنگام انجام ماموریت به آرزوی دیرینه اش می رسد و جاودانه می گردد. پیکر پاک شهید پس از تشییع در روستای دشتبو به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.