جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید شعبان مربی طزره

فرازی از وصیت نامه:
شهید شعبان مربی طزره

شما امت شهید پرور با نیروی ایمان و اراده آهنین خود این شیطان بزرگ و نوکرانش را برای همیشه در تاریخ نابود کنید و به دشمنان بفهمانید که راه امام حسین(ع) هنوز هم ادامه دارد و ادامه خواهد داشت تا کفر به کلی نابود گردد و حکومت الله در سرتاسر جهان برقرار شود.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :شعبان مربی طزره
نام پدر :علی اصغر
تاریخ تولد :۱۳۴۹/۰۱/۰۲
محل تولد :روستای طزره دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۸ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۷/۰۵/۰۵
محل شهادت :اسلام آباد غرب
نام عملیات :مرصاد
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت تیر به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :طزره
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای طزره

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید شعبان مربی طزره فرزند علی اصغر در تاریخ ۱۳۴۹/۰۱/۰۲ در روستای طزره از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. او پس از سپری کردن دوران کودکی وارد مدرسه شد و تا مقطع دبیرستان پیش رفت در همین زمان بود که سایه پر مهر پدری را از دست داد وغم وانده بزرگی زندگی اش را فرا گرفت.

این موضوع باعث شد تا مسئولیتش سنگین تر شود و شهید اینک باید علاوه برممارست دردرس برای امرار معاش خانواده کار میکرد تا از این طریق خانواده اش کمترکمبود پدر را احساس کنند. تجاورز همه جانبه دشمن بعثی عراق بدستور استکبار جهانی به میهن اسلامی وبه خاک وخون کشاندن زن وکودک و پیر وجوان، جوانان غیرتمند را برآن داشت تا به پا خواسته و از سیانت جمهوری اسلامی دفاع کنند.

شهید مربی هر چند زندگی سختی را پشت سر می گذاشت ولی این باعث نمی شد تا از وظیفه دینی و ملیش دست بردارد . و او را برآن داشت تا ضمن ثبت نام در بسیج سپاه خود را برای کارزار با دشمن آماده نگه دارد. جنگ تحمیلی به نقطه عطفی رسیده بود این بار دشمن زبون از حربه جدیدی برای به زانو درآوردن رزمندگان استفاده کرد و آن هم جمع آوری منافقین از سراسر دنیا و آموزش و تجهیز و سپس به خیال خام خود از طریق منطقه اسلام آباد سودای تصرف چند روزه تهران ودر ادامه تمام ایران را به اشغال خود در آورند.

غافل از اینکه غیور مردان میهن اسلامی ایران در کمینگاه مرصاد همه آنها را از دم تیغ عدالت علوی خواهند گذراند شهید شعبان مربی همچون دیگر رزمندگان دامغان در تنگه مرصاد راه را برآنان بستند واین فریب خوردگان را به سزای عملشان رساندند. او سرانجام در نبردی بی امان در تاریخ ۱۳۶۷/۰۵/۰۵ در عملیات غرور آفرین مرصاد براثر تیر مستقیم منافقین کوردل به سر به شهادت رسید. پیکر پاک این دلیر مرد بسیجی در زادگاهش روستای طزره در کنار دیگر شهیدان آرام گرفت تا برای ابد زیارتگاه آزادگان باشد.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

"ولا تحسبن الذین قتلوا سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون"

گمان نکنید کسانی که در راه خدا کشته می‌‌شوند مرده‌‌اند بلکه زنده‌‌اند و نزد پروردگارشان روزی می‌‌خورند.

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و با سلام و درود بر امام زمان(عج) و نایب بر حقش رهبر بیدار انقلاب اسلامی امام خمینی و با سلام و درود بر خانواده‌‌های معظم شهدا مجروحین مفقودین معلولین و اسرا. سپاس خدای متعال که توفیق لیاقت جهاد در راهش را به ما عطا کرده است تا جان خود را در این راه مقدس الهی فدا کنیم.

امت شهید پرور بدانید که من با کمال میل و با یقین کامل این راه را انتخاب نموده‌‌ام و افتخار می‌‌کنم که خدا این سعادت را به من داده است تا بتوانم در جبهه نبرد حق علیه باطل شرکت نمایم و به مقام والای شهادت و سعادت ابدی برسم.

هم‌‌اکنون کشور اسلامی ما در معرض هجوم دشمنان شرق و غرب قرار گرفته است و دفاع از میهن اسلامی و دین و ناموس به همه واجب است و بر ما ننگ است که در خانه بنشینیم و دم از صلح و سازش زنیم این دشمنان قصد دارند که به هر نحوی شده اسلام را سرکوب کرده تا بتوانند کشورهای اسلامی را زیر سلطه و استعمار خود قرار دهند و حال که می‌‌بینند مبارزه با دین خدا و نیروی ایمان مردم غیرممکن است و شکست خود را حتمی می‌‌دانند صلح و سازش را بهانه قرار داده‌‌اند و می‌‌گویند ما از جنگ و خون‌‌ریزی دوری می‌‌کنیم و از آن نفرت داریم.

بنابراین ما باید با تمام قوا و تا آخرین نفر با کمک و عنایات الهی از اسلام دفاع کرده و مشت محکمی به دهان این متجاوزین زده و به آن‌‌ها بفهمانیم امتی را که راه حسین‌‌بن‌‌علی(ع) را انتخاب کرده و سرمشق خود قرار داده است و شهادت را عاشقانـه می‌‌طلبـد و مایـه افتـخار می‌‌داند همیشه پیروز است و هیچ‌‌گاه زیر سلطه متجاوز نخواهد رفت امت مسلمان، آمریکا آخرین نفس‌‌هایش را دارد می‌‌کشد و نزدیک است که در خون‌‌های جوانان غرق شود.

شما امت شهید پرور با نیروی ایمان و اراده آهنین خود این شیطان بزرگ و نوکرانش را برای همیشه در تاریخ نابود کنید و به دشمنان بفهمانید که راه امام حسین(ع) هنوز هم ادامه دارد و ادامه خواهد داشت تا کفر به کلی نابود گردد و حکومت الله در سرتاسر جهان برقرار شود.

پیام من این است که همیشه امام را دعا کنید و این چشم و امید مستضعفان جهان را تنها نگذارید راه مرا ادامه دهید و نگذارید اسلحه من به زمین بیفتد نمازتان را با اخلاص بخوانید و پیروزی رزمندگان اسلام از خدا طلب کنید.

از خواهران و برادران و مادرم می‌‌خواهم که مرا مورد عفو قرار دهند و به مادرم و خواهرانم توصیه می‌‌کنم که حجاب خود را حفظ کنند که آن‌‌ها با حجاب خود راه مرا ادامه می دهند و مشت محکمی است بر دشمنان و در پایان از همه شما امت شهید پرور طلب آمرزش و مغفرت می نمایم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

شعبان مربی 1362/02/18

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.