جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید سید محمود حیدری نژاد

فرازی از وصیت نامه:
شهید سيد محمود حیدری نژاد

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :سيد محمود حیدری نژاد
نام پدر :سيد احمد
تاریخ تولد :۱۳۴۷/۰۱/۰۱
محل تولد :روستای آستانه دامغان
شغل :کارگر
وضعیت تاهل :مجرد 
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۷/۰۱//۰۴
محل شهادت :میمک
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید سید محمود حیدری نژاد فرزند سید احمد در تاریخ ۱۳۴۷/۰۱/۰۱  در روستای آستانه از توابع دامغان دیده به جهان گشود. پدر او انسانی شریف و زحمتکش وبه شغل کشاورزی مشغول بود و با زحمت فراوان چرخه ی زندگی را به حرکت در می آورد و از این راه امرار معاش می کرد.

سید محمود پس از گذراندن دوره ی کودکی،در هفت سالگی وارد دبستان شد.پس از اتمام دوره ی ابتدایی وارد مقطع راهنمایی شد و تا سال سوم راهنمایی به تحصیل ادامه داد.

بعد ازآن ترک تحصیل کرد و مشغول به کارشد تا بتواند درآمدی داشته باشد و پدرش کمک کند. او به سختی کار می کرد وبه جوانی پرتلاش تبدیل شده بود تا این که زمان رفتن به خدمت مقدس سربازی فرارسید.

دوران خدمت او با سالهای سخت جنگ تحمیلی کشور عراق علیه ایران همزمان شده بود. به همین دلیل جوانان و مردان غیور کشورمان لباس رزم پوشیده وبه سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شدند تا دراین موقعیت حساس به هموطنان خویش یاری برسانند.

شهید حیدری نژاد نیز درلباس مقدس نظام جمهوری اسلامی ، از سوی ارتش به منطقه ی غرب اعزام گردیدتا دین خویش را به هموطنانش ادا کند و به تکلیف شرعی خویش در قبال میهن خویش جامۀ عمل بپوشاند.

او در سال ۶۴به خدمت رفت و در تاریخ ۱۳۶۷/۰۱/۰۴ در منطقه پدافندی میمک بر اثر اصابت ترکش از جام شیرین وگوارای شهادت نوشید وبه لقاءالله پیوست.پیکر پاک او در فردوس رضای دامغان و در جایگاه ابدیش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.