جستجو در دایره المعارف شهدا

سید محسن حیدرهایی

فرازی از وصیت نامه:
شهید سيد محسن حيدرهايي

با اختیار خود و با عشق به خدا و میهنم به جبهه‌‌های حق علیه باطل آمده‌‌ام و هدف از آمدنم به این راه این است که برای حفظ آرمان‌‌های اسلامی میهنم و انقلابم به این‌‌جا آمده‌‌ام و در این راه از همه چیزم می‌‌گذرم و هیچ باکی ندارم. و پیام من به امت حزب‌‌الله و همیشه در صحنه این است که به‌‌خاطر خدا به‌‌خاطر نبی اکرم و به‌‌خاطر انقلاب اسلامی ایران امام را تنها نگذارند و تا به آخر عمر از او حمایت کنند و از این‌‌که گاهی چیزی کم می‌‌شود ناراحت نشوند و به ناگاه و ناخواسته غر نزنند. 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :سيد محسن حيدرهايي
نام پدر :سيد مجيد
تاریخ تولد :۱۳۴۸/۱۲/۲۳
محل تولد :تهران
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد 
مسئولیت :آرپي جي زن
سن :۱۷ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۴/۲۹ 
محل شهادت :جزيره مجنون
نام عملیات :عمليات تک جنوبي
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید سید محسن حیدرهایی فرزند مجید در تاریخ ۱۳۴۸/۱۲/۲۳  در تهران دیده به جهان گشود. پدرش انسانی شریف و زحمتکش و کارمند اداره ی پست بود و از این طریق چرخه ی زندگی را می چرخاند . سید محسن پس از گذراندن دوران پر شور کودکی اش در هفت سالگی وارد دبستان شد. پس از اتمام دوره ی ابتدایی و راهنمایی وارد مقطع متوسطه شد.

او تا سال سوم دبیرستان به تحصیل ادامه داد .بعد از آن به دلیل شرایط موجود و احساس مسئولیتی که به دوش خود می دید به ادامه درس وتحصیل فکر نکرد. در آن سال ها کشورمان روزهای سختی را پشت سر می گذاشت.چندین سال بود که کشور عراق با زیرپاگذاشتن قوانین حقوق بشر به چندین شهر کشور حمله کرده و آرامش و امنیت را از هموطنانمان سلب کرده بود.

در هشت سال دفاع مقدس به دنیا ثابت شد که اعتقاد و ایمان ایرانیان به هیچ کس اجازه نمی دهد چشم طمع به کشور ما را داشته باشد. شهید حیدرهائی هم به عضویت بسیج سپاه پاسداران دامغان درآمد تا او هم رهسپار جبهه های نبرد شده وبه تکلیف شرعی خود در قبال میهن خویش عمل کند.

او در منطقه جنوب خدمت می کرد ودر برابر دشمنان بعثی می جنگید و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۰۴/۲۹ در جزیره ی مجنون بر اثر اصابت ترکش از جام گوارای شهادت نوشید و به جمع شهدای هشت سال دفاع مقدس پیوست .

                “راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

و قاتلوهم حتی لا تکون فتنه.

با سلام و درود بر یگانه منجی بشریت امام‌‌زمان (عج) و با سلام و درود بر نایب بر حقش امام‌‌خمینی و با سلام بر روح پاک شهیدان و با سلام بر خانواده بزرگوار شهیدان و مفقودین و با سلام بر امت حزب‌‌ا...

من سید محسن حیدرهایی فرزند سید مجید به شماره شناسنامه 25211 متولد 1348 صادره از تهران با اختیار خود و با عشق به خدا و میهنم به جبهه‌‌های حق علیه باطل آمده‌‌ام و هدف از آمدنم به این راه این است که برای حفظ آرمان‌‌های اسلامی میهنم و انقلابم به این‌‌جا آمده‌‌ام و در این راه از همه چیزم می‌‌گذرم و هیچ باکی ندارم.

و پیام من به امت حزب‌‌الله و همیشه در صحنه این است که به‌‌خاطر خدا به‌‌خاطر نبی اکرم و به‌‌خاطر انقلاب اسلامی ایران امام را تنها نگذارند و تا به آخر عمر از او حمایت کنند و از این‌‌که گاهی چیزی کم می‌‌شود ناراحت نشوند و به ناگاه و ناخواسته غر نزنند و تقاضایی که از پدر و مادر در خود دارم این‌‌که یک سال نماز و روزه برایم بگیرند و تمام مال و اموالی که به من تعلق دارد پس از شهادتم در صورتی که میدان‌‌ها در خانه نیاز نمی‌‌باشد به جبهه بفرستند مقدار 5000 ریال در بانک استان پول دارم که پدرم می‌‌تواند پس از شهادتم تحویل بگیرد به تمام هم‌‌کلاسی‌‌هایم می‌‌گویم که من به اراده خود به جبهه آمدم و آن را حق می‌‌دانم و از شما هم می‌‌خواهم  که راه مرا ادامه بدهید و به خدا قسم اگر خدا ما را قبول کرد و به درگاهش راه داد از کسانی که به این انقلاب ضرر زده‌‌اند نمی‌‌گذرم و روز قیامت جلویشان را خواهم گرفت و از خدا می‌‌خواهم که حقم را از ایشان بگیرد.

والسلام و من الله توفیق

 

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.