جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید سید مجتبی شمسی نژاد

فرازی از وصیت نامه:
شهید سید مجتبی  شمسی نژاد

مي‌‌رويم به ياري الله و رهبري امام عزيز پرچم اسلام را بر سراسر گيتي به اهتراز درآوريم و به قول امام انقلاب حق را صادر كنيم و نسيم حق را به مشام حق‌‌جويان تشنه عالم تحت سلطه كفر برسانيم و در اين راه بايد گذشت داشت تا به پيروزي برسيم

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :سید مجتبی  شمسی نژاد
نام پدر :سید عباس
تاریخ تولد :۱۳۳۷/۰۲/۰۲
محل تولد :روستای خورزان دامغان
شغل :کشاورز
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۶ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۳/۱۲/۲۴
محل شهادت :شرق دجله
نام عملیات :بدر
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :خورزان
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای خورزان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید سید مجتبی شمسی نژاد، فرزند سید عباس،در تاریخ ۱۳۳۷/۰۲/۰۲ در روستای خورزان از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. او دوران کودکی خود را در روستا گذراند و وارد دبستان شد. ولی به دلیل مشکلات اقتصادی و معیشتی قادر به ادامه تحصیل نبود. به همین دلیل در همان روستا به کار کشاورزی مشغول شد و از همان ابتدا تبدیل به انسانی پر تلاش و زحمتکش شده بود.

وقتی کشور عراق در سال ۱۳۵۹ جنگ را به کشور ما تحمیل کرد،بسیاری از جوانان و حتی نوجوانان غیور ایرانی لباس رزم به تن کرده و به سوی جبهه های حق علیه باطل شتافتند تا از کشورشان دفاع کنند. در چنین شرایطی شهید نیز که در آن زمان ازدواج کرده بود و صاحب پسری به نام سید حسین بود،تصمیم گرفت در صحنه حاضر شود و وظیفه اش را در قبال وطن خود و هموطنان شریفش به انجام برساند.

او به همین منظور به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد و راهی جبهه های جهاد و مجاهدت شد. او در منطقه ی شرق دجله خدمت می کرد.

و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۳/۱۲/۲۴ در عملیات بدر به لقای محبوبش رسید و در آسمان بندگی به اوج رسید.

باقی مانده پیکر پاکش پس از چند سال انتظار پیدا شد و در زادگاهش مامن عاشقان راهش شد.

 

کوله باری که پیش ما مانده است                یادگاری است کز توجامانده است

آن تن پاکتر از عطر نسیم                           کس چه داند که در کجا مانده است

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسمه تعالي

با عرض سلام به حضرت ولي‌‌عصر منجي عالم بشريت(عج) حجت و نايب برحق او امام امت رهبر كبير انقلاب.

و سلام  و درود بر ارواح طيبه شهداي اسلام  و رزمندگان كفر ستيز و سازش‌‌ناپذير و پرورده مكتب سرخ

حسين(ع) « و مالكم لا تقاتلون في سبيل الله و المستضعفين »

چه شده است شما را كه در راه خدا پيكار نمي‌‌كنيد و از مستضعفين كه از شما كمك مي‌‌خواهند دفاع نمي‌‌كنيد اي تربيت شدگان مكتب حضرت رسول(ص) اي بازماندگان من، بنا بر قول آيه شريفه فوق از قرآن كريم در شرايطي كه اسلام و مسلمين، خطر مشركين و منافقين قرار گرفته و در مظلوميت خاص كه همه جهان كفر با توجه به مشاهده حقيقت حكومتش باز هم بر عليه اين مكتب انسان‌‌ساز متحد شده‌‌اند و در صددند كه ارزش‌‌هاي بدست آمده از خون هزاران شهيد اين ديار را از بين برده و يكي از حربه‌‌هايشان بعد از همه رضالت‌‌هاي بر ملا شده‌‌شان علم كردن صدام بر عليه اسلاميان بود و بر من بود كه همچو ديگر برادران همرزمم در اين شرايط حساس دست از زندگي و دنيا كشيده و براي نابودي خصم دون عازم(جبهه) گرديدم و هم اينك نيز افتخار اين را دارم كه در صف مجاهدان آزاده و حق طلب قرار گرفته‌‌ام و مي‌‌رويم به ياري الله و رهبري امام عزيز پرچم اسلام را بر سراسر گيتي به اهتراز درآوريم و به قول امام انقلاب حق را صادر كنيم و نسيم حق را به مشام حق‌‌جويان تشنه عالم تحت سلطه كفر برسانيم و در اين راه بايد گذشت داشت تا به پيروزي برسيم و با زيارت كربلاي حسين(ع) به آغوش شما برگرديم و ما چون امام حسين(ع) مولايمان پيروز مي‌‌گرديم و از تحت سلطه بيگانگان بي‌‌وطن مزدور و اياديان شيطان خارج مي‌‌شويم و تسليم  نمي‌‌پذيريم انسان اين‌‌گونه در هر دو صورت پيروزي نصيبش گشته و طبق فرموده امام حسين(ع) انساني است آزاده.

خود شما خانواده محترم هم دقت داشته باشيد در هر دو شرايط سرفراز هستيد زيرا رزمنده‌‌اي را درآغوش و دامان خود پرورش داده‌‌ايد كه دشمنان دين ما را به وحشت انداخته است و فرداي قيامت هم افتخار مي‌‌كنند اما بايد استمرار داشته باشند و در جهت هدفي  كه بر دوش داريد حركت نماييد. امام زمان(عج) و امام ، انقلاب و شهداي انقلاب را از خود راضي داشته باشيد كه همانا رضايت خداوند با رضايت آن‌‌ها تعلق مي‌‌پذيرد. به اميد زيارت كربلاي حسين(ع) و نجف(ع) و كاظمين(ع) و پيروزي اسلاميان به رهبري انقلاب.

سید مجتبی شمسی نژاد جان نثار مكتب اسلام

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.