جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید سید علی حقایقی

فرازی از وصیت نامه:
شهید سید علی حقایقی

انسان بايد صفات خداگونه را در روى زمين پيدا كند همان‌‌طورى كه خدا بخشنده و الرحم الراحمين است و يا صفت ديگر خداوند كه ستار العيوب است شما همه عيب‌‌هاى يكديگر را بپوشانيد و از همديگر عيب‌‌جويى نكنيد.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :سید علی حقایقی
نام پدر :سید حسین
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۲/۰۶
محل تولد :روستای حیدرآباد دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۷ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۱۲/۱۷
محل شهادت :جزیره مجنون
نام عملیات :خیبر
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :حیدرآباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای حیدرآباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید سید علی حقایقی فرزند سید حسین در تاریخ ۱۳۴۵/۰۲/۰۶ در روستای حیدر آباد از توابع دامغان به دنیا آمد. او سه خواهر داشت و فرزند دوم خانواده بود. پدرش انسانی مؤمن و متدیّن بود و شهید در چنین  خانواده ای به انسانی مذهبی و معتقد تبدیل شد. تحصیلات خود را تا کلاس پنجم ابتدایی در روستا و بقیه ی درسش را تا سال اول هنرستان در دامغان ادامه داد. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ، به فرمان امام خمینی(ره) ارتش بیست میلیونی و بسیج سپاه پاسداران تشکیل شد.

شهید که در زمان هشت سال دفاع مقدس محصل بود، به عضویت سپاه پاسداران درآمد و او نیز مانند بسیاری از هم سن و سالانش راهی صحنه نبرد شد تا به وظیفه اش در قبال میهن اسلامی خویش عمل کند. او به منطقه کربلای غرب اعزام گردید و در آنجا خدمت می کرد و بعد مجدداً در قالب نیروهای طرح لبیک یا خمینی به منطقه اعزام شد.

و سرانجام در دومین اعزامش در تاریخ ۱۳۶۲/۱۲/۱۷ در عملیات خیبر جزیره ی مجنون بر اثر اصابت ترکش به درجه رفیع شهادت نایل آمد و جان خود را در راه پاسداری از وطن فدا کرد و افتخار و حماسه ای جاوید آفرید. پیکر پاک او را به روستای حیدرآباد انتقال دادند و پس از تشییع در آنجا به خاک سپردند.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم رب الشهدا والصدیقین

به پدر و مادرم وصيت مى‌‌كنم اگر بنده لياقت شهادت را پيدا كردم در مجالس بنده روزهاى سوم و يا هفتم و يا چهلم گريه نكنند و هر جمعه به سر مزارم بيايند اميدوارم كه برادران و خواهرانم پيرو راه  اينجانب باشند و نگذارند اسلام تنها  بماند در ضمن خواهرم مانند زينب حجاب خود را حفظ كند  و پيام رسان خود شهدا باشد ان‌‌شاءالله.

ناگفته نماند از زحمات پدر و مادر بسيار تشكر مى‌‌كنم و اگر در زندگى هم شما را ناراحت كرده ام  ان‌‌شاءالله ما  را مى‌‌بخشيد و همينطور برادران و خواهران اينجانب. ابتدا از دوستان و آشنايان و مربيان و معلمان و كساني كه نسبت به بنده حق دارند از همگى آنان طلب عفو و بخشش مى‌‌نمايم چرا كه انسان بايد صفات خداگونه را در روى زمين پيدا كند همان‌‌طورى كه خدا بخشنده و الرحم الراحمين است و يا صفت ديگر خداوند كه ستار العيوب است شما همه عيب‌‌هاى يكديگر را بپوشانيد و از همديگر عيب‌‌جويى نكنيد. همين‌‌طور عزيزان پشت سنگر را رها نكنند و جبهه‌‌ها را  فراموش ننمايند و امام را تنها نگذايد و هميشه ايشان را دعا نماييد.

سید علی حقایقی 61/05/11

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.