جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید سید عباس راسخی

فرازی از وصیت نامه:
شهید سید عباس راسخی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :سید عباس راسخی
نام پدر :سید امیر
تاریخ تولد :۱۳۴۷/۱۱/۰۷
محل تولد :روستای مایان دامغان
شغل :کارگر - دامداری
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تيرانداز
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۷/۰۴/۲۳
محل شهادت :مریوان - ملخ خور
نام عملیات :کمین دشمن
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :مایان
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای مایان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید سید عباس راسخی، فرزند سید امیر،در تاریخ ۱۳۴۷/۱۱/۰۷ در روستای مایان،از توابع شهرستان دامغان متولد شد. پدر او انسانی شریف و زحمتکش بود و در شرکت زغال سنگ کار می کرد و چرخه ی زندگی را به حرکت در می آورد. سید عباس پس از اینکه دوران کودکی اش را پشت سر گذاشت،در هفت سالگی وارد دبستان شد.

پس از اتمام دوره ی ابتدایی، وارد مقطع راهنمایی شده و موفق شد مدرک سیکل خود را بگیرد. پس از اخذ مدرک سیکل، به دلیل اوضاع نابسامان اقتصادی و معیشتی،قادر به ادامه تحصیل نشد. به همین دلیل پس از ترک تحصیل به کار و کارگری پرداخت تا از این طریق گوشه ای از مشکلاتش برطرف شده و کمکی به خانواده کرده باشد.

زندگی او به همین صورت می گذشت تا این که زمان رفتن به خدمت مقدس سربازی اش فرا رسید. در این شرایط شهید راسخی از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،به عنوان پاسدار وظیفه به منطقه ی مریوان اعزام گردید و رهسپار میدان مبارزه شد.

تا او نیز مانند دیگر رزمندگان جان بر کف و دلاور به تکلیف شرعی خویش در قبال کشورش جامه ی عمل بپوشاند و دین خود را به هموطنانش ادا کند. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۷/۰۴/۲۳  در منطقه ی ملخ خور،بر اثر اصابت ترکش به درجه ی رفیع شهادت نائل آمد و او نیز به جمع شهدای همیشه جاوید هشت سال دفاع مقدس پیوست. پیکر پاک این سرباز دلاور،در زادگاهش در کنار دیگر شهدای آنجا به خاک سپرده شد.

           

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.