جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید سید سعید هاشمی

فرازی از وصیت نامه:
شهید سید سعید هاشمی

از تمام افرادي كه اين وصيت را مي‌‌خوانند برايشان وصيت‌‌هايي دارم كه اولا آن‌‌كه قدر امام عزيز را بدانيد كه با رهبري درست انقلاب را به پيروزي رساند پيروزي‌‌اي كه هيچ‌‌كس فكر نمي‌‌كرد به اين سادگي به دست بيايد. رهبري درست ايشان باعث شد ما با دادن شهداي كمي پيروز شويم ولي در خيلي از كشورهايي كه انقلاب كرده‌‌اند به سختي به دست آورده و يا هم هنوز در حال درگيري هستند انشاءالله خداوند سايه‌‌اش را از سر ملت ما كوتاه نكند.  

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :سید سعید هاشمی
نام پدر :سید محمد 
تاریخ تولد :۱۳۴۷/۱۰/۰۱
محل تولد :گلستان - علی آباد 
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :شهدای اطلاعات - غواص 
سن :۱۸ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۸/۲۹
محل شهادت :ماووت
نام عملیات :نصر ۸ 
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر 

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهیدسیدسعید هاشمی فرزند سید محمد در ۱۳۴۷/۱۰/۰۱ در شهر علی آباد کتول،از توابع استان گلستان چشم به جهان گشود. پدرش از کسبه ی شریف بود و از طریق یک مغازه و با زحمت فراوان زندگی خوب و نسبتاً آبرومندی را برای همسر و فرزندانش فراهم آورده بود. فضای زندگی شهید به گونه ای بود که والدین به تحصیل فرزندانشان اهمیت زیادی می دادند و شهید هم علاقه ی زیادی به درس و مدرسه داشت. او با جدیت و پشتکار مقاطع تحصیلی را پشت سر می گذاشت .او به این وسیله هم آینده ای روشن را برای خود ترسیم می نمود و هم زحمات پدر و مادر را جبران می کرد.

مقاطع ابتدایی و راهنمایی و بعد از آن دبیرستان با موفقیت کامل سپری شد و او موفق شد مدرک دیپلم خود را اخذ نماید.با اوج گیری جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان ، و حملات وحشیانه ی مزدوران بعثی در مناطق مختلف ، هموطنان عزیزمان روزهای بسیار سختی را پشت سر می گذاشتند.

بنابراین شهید هاشمی هم با مشاهده ی این وضعیت دیگر نتوانست به ادامه تحصیل و رفتن به دانشگاه فکر کند به همین علت به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد.

وی در تاریخ ۱۳۶۶/۰۵/۲۷ به جبهه ی نبرد حق علیه باطل اعزام شد و در طول سه ماهی که در منطقه بود،در راه آزادی و استقلال میهن اسلامی و دفاع از هموطنانش از هیچ سعی و تلاشی دریغ ننمود.

آخرین اعزام او در تاریخ ۱۳۶۶/۰۵/۲۷ به جبهه ی نبرد حق علیه باطل بود و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۰۹/۲۸ در منطقه غرب ، عملیات نصر ۸ در اثر اصابت ترکش به سر به شهادت رسید.

پیکر پاک شهید پس از تشییع در گلزار شهدای دامغان آرام گرفت.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

و لا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون.

با درود و با سلام بر يگانه منجي عالم بشريت مهدي موعود(عج) و نايب بر حقش امام عزيز و بر يكه‌‌تازان اسلام برادران رزمنده‌‌مان كه من به درجه رفيع شهادت نائل شده‌‌ام وصايايي دارم هر چند كوچك‌‌تر از آنم كه وصيت به شما دهم ولي خوب شرايط و زمان به صورتي است كه ملزوم مي‌‌شود كه وصايايي به شما بكنم.

از تمام افرادي كه اين وصيت را مي‌‌خوانند برايشان وصيت‌‌هايي دارم كه اولا آن‌‌كه قدر امام عزيز را بدانيد كه با رهبري درست انقلاب را به پيروزي رساند پيروزي‌‌اي كه هيچ‌‌كس فكر نمي‌‌كرد به اين سادگي به دست بيايد.

رهبري درست ايشان باعث شد ما با دادن شهداي كمي پيروز شويم ولي در خيلي از كشورهايي كه انقلاب كرده‌‌اند به سختي به دست آورده و يا هم هنوز در حال درگيري هستند انشاءالله خداوند سايه‌‌اش را از سر ملت ما كوتاه نكند. اي برادري كه اين وصيت‌‌نامه را مي خواني ، اگر جواني به جبهه‌‌ها برو و اگر سنت زياد است و نمي‌‌تواني پس فرزندت را بفرست.

پدر و مادرها خواهشمندم از رفتن فرزندانشان به جبهه جلوگيري نكنند كه جبهه واقعاً به جوانان پشت جبهه محتاج است. اي برادراني كه همكلاسيم بوديد اميدوارم كه در كارهايتان هميشه پيروز شويد وصيتي كه به شما دارم اين است در كنار اين‌‌كه درس‌‌هايتان را خوب مي‌‌خوانيد سنگر نماز جمعه را ترك نكنيد و در جلسات و نماز جماعت‌‌ها شركت كنيد كه باعث وحدت هر چه بيشتر بين شما و مردم مي شود.

پدر عزيزم من را حلالم كن اگر به شما بي احترامي كردم و يا باعث ناراحتي شما شدم ولي وصيتي دارم و اين‌‌كه از تمام فاميل‌‌ها درخواست كني كه گريه نكنند و لباس سياه به هيچ وجه نپوشند و تازه بايد جشن بگيرند مجلسي به مناسبت پيوند عاشق و معشوق پيوستن عاشق به معبود.

مادرم را دلداري و روحيه بده. مادر عزيزم از شما هم طلب بخشش و حلاليت مي‌‌كنم و شما هم نبايد از شهادت من ناراحت بشوي. برادران كوچكم را خوب تربيت کنید، كه آينده سازان اين مملكت هستند و در آينده در دست آن‌‌ها خواهند بود .

اگر مقدار پولي دارم در راه خير خرج كنيد و برايم 12 روز روزه بگيريد والسلام

سيد سعيد هاشمي ـ 63/04/11

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.