جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید سید رضا حسینی پور

فرازی از وصیت نامه:
شهید سید رضا حسینی پور

امید عفو و بخشش از خدای منان را دارم و در این راهی که گام برداشته‌‌ام از خدای خود مسئلت دارم هرچه صلاح می‌‌داند مقرر فرماید که من نیز رضا به رضای اویم. باری اولین توصیۀ من به کسان وخویشان است که در مرگ من روی خود نخراشند و صبر وبردباری را پیشه خود سازند که خدای کریم با صابران است.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :سید رضا حسینی پور
نام پدر :سید ابوالقاسم
تاریخ تولد :۱۳۳۳/۰۸/۲۳
محل تولد :دامغان
شغل :کارمند دادگستری
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تخریب چی
سن :۲۸ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۰۱/۲۳
محل شهادت :فکه
نام عملیات :والفجر ۱
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید سیدرضا حسینی پور در تاریخ ۱۳۳۳/۰۸/۲۳ در شهرستان دامغان متولد شد. پدر او سید ابوالقاسم حسینی پور، انسانی شریف و از کسبه ی شهر بود و از درآمد مغازه امورات و نیازهای خانواده را تأمین می کرد. شهید تحصیلات خود را تا مرحله ی سیکل در دامغان گذراند ، ولی بعد از آن ترک تحصیل کرده و به خدمت سربازی رفت. پس از اتمام این دوره ، او تصمیم گرفت در تهران ساکن شود و در همانجا دنبال کاری باشد و زندگی مستقلی را تجربه کند.

او موفق شد در وزارت دادگستری کار پیدا کند و به این ترتیب انگیزه ای پیدا کرد تا دوباره به فکر درس خواندن بیافتد. او موفق شد با تلاش و جدیّت مدرک دیپلم خود را بگیرد.در سال ۱۳۵۹ بود که عراق جنگ را به ایران تحمیل کرد و بسیاری از جوانان و زنان و مردان غیور ملت ما در طول این جنگ بی خانمان شدند.

در چنین شرایطی هموطنان غیرتمند ما ساکت ننشستند و داوطلبانه و جان برکف به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند تا از هم میهنان مظلوم و بی پناه خود دفاع کنند. شهید نیز جزء همین جوانان غیور بود که دلاورانه به سوی جبهه شتافت ، تا به وظیفه شرعی خود عمل کند. یکی دو بار از طریق بسیج سپاه پاسداران به جبهه اعزام شد و در راه دفاع از اسلام و قرآن جنگید و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۲/۰۱/۲۳ به درجه رفیع شهادت نایل آمد . پیکر پاک شهید به دامغان منتقل شد و در جوار دیگر شهدای دامغان به خاک سپرده شد ودر جایگاه ابدیش آرام گرفت.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

« وصيت نامه شهيد سیدرضا حسینی‌‌پور » عضویت : بسیجی تاريخ شهادت :1362/01/13 محل شهادت : فکه

« الحمدلله رب العالمین و الصلاه و اللهم علی خیر خلقه محمد و آله الطاهرین و لعنته الله علی اعدائهم اجمعین»

اینجانب سیدرضا حسینی‌‌پور متولد سال 1333  شماره شناسنامه 283 دامغان فرزند ابوالقاسم در کمال صحت و سلامتی و عباسعلی شیخ‌‌الاسلامی فرزند حسین که پسردایی‌‌ام می‌‌باشد به عنوان وصی خود انتخاب نموده و امید عفو و بخشش از خدای منان را دارم و در این راهی که گام برداشته‌‌ام از خدای خود مسئلت دارم هرچه صلاح می‌‌داند مقرر فرماید که من نیز رضا به رضای اویم.

باری اولین توصیۀ من به کسان وخویشان است که در مرگ من روی خود نخراشند و صبر وبردباری را پیشه خود سازند که خدای کریم با صابران است.

2 . کسان من به هیچ‌‌عنوان حق دریافت هیچ‌‌گونه مبلغ و کمکی را به عنوان حق شهید و غیره مستعمرۀ حقوق و هر نوع کمکی را ندارند. خلاصه کلام مبلغ 600000 ریال که عبارت از شصت هزار تومان می‌‌باشد نزد آقای نعمت‌‌الله مرتضوی به عنوان رهن در مورد خانه می‌‌باشد که از مبلغ مذکور 300000 ریال که عبارت از سی هزار تومان می‌‌باشد به آقای سیدعلی    حسینی‌‌پور برادرم تعلق دارد که به عنوان قرض به اینجانب پرداخت کرده بوده است در حساب صندوق قرض‌‌الحسنه مبلغ 545000 ریال موجود است و مقداری هم در حساب بانکی‌‌ام می‌‌باشد که باید جمعاً 1450000 ریال که عبارت از یکصد و چهل و پنج هزار تومان می‌‌باشد به عنوان امانت نزد من بوده و متعلق به برادرم سیدعلی می‌‌باشد پس از کسر بدهی‌‌ها و پرداخت‌‌ها مبلغ سی‌‌هزار ریال به عنوان ردمظالم، بیست هزار ریال به عنوان خمس، مبلغ 50000 ریال بابت خرج دفن و به مدت 5 سال نماز و روزه اختصاص داده می‌‌شود.

پس از فروش یخچال و تلویزیون رادیوضبط و رادیو و بخاری مابقی نیز بابت کارهای عام‌‌المنفعه اختصاص دارد. دوربین و دیگر متعلقات به برادرم سیدعلی تعلق می‌‌گیرد. فرش‌‌ها را به مسجد بلوارجنوبی دامغان (صاحب‌‌الزمان) تحویل، کتاب‌‌هایم را به یکی از کتاب‌‌خانه‌‌ها تحویل و قرآن‌‌ها نیز متعلق به مسجد بلوارجنوبی دامغان تعلق دارد. محل دفنم نیز شهرستان دامغان می‌‌باشد.

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.