جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید سید جعفر سیادت

فرازی از وصیت نامه:
شهید سید جعفر  سیادت

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :سید جعفر  سیادت
نام پدر :سیدبزرگ
تاریخ تولد :۱۳۴۸/۰۱/۳۱
محل تولد :گنبد 
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۷/۰۵/۰۵
محل شهادت :اسلام آباد غرب 
نام عملیات :مرصاد
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید سید جعفر سیادت، فرزند سید بزرگ،در سال ۱۳۴۸/۰۱/۳۱ در شهرستان گنبد کاووس دیده به جهان گشود. پدرش انسانی شریف و زحمتکش بود و در بنیاد مسکن کار می کرد و از این طریق چرخه ی زندگی را به حرکت در می آورد. جعفر پس از گذراندن دوران کودکی اش،در هفت سالگی وارد دبستان شد.پس از اتمام دوره ی ابتدایی و راهنمایی وارد مقطع دبیرستان شد .او در سال ۱۳۶۵ به همراه خانواده به شهرستان دامغان نقل مکان کرده و در آنجا ساکن شدند .

او جوانی فعال و انقلابی بود وهمیشه در صحنه های حساس و سختی که برای کشورش به وجود می آمد حضور فعال داشت.در آن سال ها که ارتش مزدور عراق به ایران حمله کرد شهید سیادت مانند بسیاری از جوانان و غیور مردان کشورمان،به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد تا به وظیفه ی خویش در قبال کشورش جامه ی عمل بپوشاند و دین خود را به هموطنانش ادا کند.

شهید سیادت از سوی بسیج به جبهه ی غرب اعزام شد و در تاریخ  در عملیات مرصاد ، بر اثر درگیری با منافقین از ناحیه ی سر مجروح گردید و به بیمارستان آیت الله کاشانی اصفهان منتقل شد و در آنجا بستری گردید.

او در تاریخ ۱۳۶۷/۰۵/۰۵ از جام گوارای شهادت نوشید و به لقاءالله پیوست. پیکر پاک او در فردوس رضا ، در جوار دیگر شهدای دامغان به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی خویش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.