جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید سیاوش نعیم آبادی

فرازی از وصیت نامه:
شهید سیاوش نعیم آبادی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :سیاوش نعیم آبادی
نام پدر :مصیب
تاریخ تولد :۱۳۳۱/۰۸/۰۶
محل تولد :تهران
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :راننده سنگین
سن :۳۴ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۲/۱۰
محل شهادت :بانه
نام عملیات :کمین دشمن
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :ترکش توپ به بغل راست

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :تهران
شهر :تهران
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :بهشت زهرای تهران

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید سیاوش نعیم آبادی فرزند مصیب در تاریخ ۱۳۳۱/۰۸/۰۶ در شهرستان تهران دیده به جهان گشود. پدرش انسانی محترم و بازنشسته ی ارتش بود و از طریق حقوق بازنشستگی چرخه ی زندگی اش را می چرخاند. سیاوش بعد از اینکه دوران کودکی خویش را سپری کرد،در هفت سالگی وارد دبستان شد.

او پس از اتمام دوره ی ابتدایی و راهنمایی وارد مقطع دبیرستان شد و تا سال سوم دبیرستان به تحصیل ادامه داد و بعد از آن ترک تحصیل کرد و بعد از مدتی به خدمت مقدس سربازی رفت. بعد از اتمام دوره ی سربازی و گرفتن کارت پایان خدمت،در کنار برادر بزرگتر خود به شغل رانندگی مشغول شد.

با شروع جنگ تحمیلی و تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،او به عضویت سپاه پاسداران درآمد و به عنوان راننده به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام گردید.در آن روزگار ارتش مزدور عراق به کشورمان حمله کرد و با وحشیانه ترین اقدامات ، هموطنانمان را به خاک و خون کشید.

این متجاوزان و اشغالگران با بی شرمی و گستاخانه حتی به زنان و کودکان رحم نکردند و مناطق مسکونی را مورد بمباران قرار دادند.بعد از این اقدامات ناجوانمردانه،جوانان و مردان غیور ایرانی به یاری هموطنان خویش به پا خواستند و راهی جبهه های نبرد شدند تا این مزدوران را از خاک ایران بیرون کنند. 

شهید نعیم آبادی نیز رهسپار میدان نبرد شد تا او هم به وظیفه ی خویش در برابر کشورش جامه ی عمل بپوشاند. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۰۲/۱۰ در منطقه ی بانه، بر اثر اصابت ترکش توپ، از جام گوارای شهادت سیراب شد و به جمع یاران سفر کرده ی خویش پیوست. پیکر پاک او در بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد و در جوار دیگر شهدای هشت سال دفاع مقدس در جایگاه ابدی خویش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.