جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید سعید شامانی

فرازی از وصیت نامه:
شهید سعید  شامانی

اميدوارم بتوانم راه شهيدان را ادامه بدهم و اين خون ناچيز خود را در راه اين انقلاب اسلامى ايران بدهم و اميدوارم با ريختن اين خون ناچيز ما پيروزى رزمندگان اسلام نزديك‌‌تر بشود.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :سعید  شامانی
نام پدر :محمد
تاریخ تولد :۱۳۴۳/۰۶/۲۰
محل تولد :دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :مخابرات گروهان پیاده
سن :۱۸ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۸/۱۶
محل شهادت :عین خوش
نام عملیات :محرم
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش خمپاره به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید سعید شامانی فرزند محمد، در تاریخ ۱۳۴۳/۰۶/۲۰ در دامغان متولد شد. پدرش به عنوان کارگر در اداره ی برق دامغان مشغول به خدمت بود و از این طریق توانسته بود زندگی متوسط و آبرومندانه ای را برای خانواده اش فراهم کند. شهید فرزند ارشد خانواده بود و او شش خواهر و برادرداشت. او از همان اوایل با علاقه به تحصیل می پرداخت و در دروس مدرسه موفق بود و همچنین او جوانی خوش اخلاق و مؤمن بود.

از بارزترین خصوصیاتی که اطرافیان وی را با آن می شناسند اینکه بسیار صبور بود و در برابر مشکلات زندگی بسیار با ایمان و شکیبا عمل می کرد. او بسیار خوش برخورد بود تا حدی که در برخورد با بزرگترو کوچکتر نهایت ادب را از خود نشان می داد.

با آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران،بسیاری از جوانان و مردان غیور ایرانی درس و مدرسه را رها کرده و به جبهه های نبرد حق علیه باطل و جهاد در راه خدا پرداختند. شهید شامانی هم در آن موقع در سال چهارم دبیرستان مشغول به تحصیل بود اما قبل از اینکه دیپلم خود را بگیرد به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد و از این طریق به جبهه اعزام شد . او دوبار در صحنه ی نبرد حضور پیدا کرد،بار اول به جبهه ی غرب رفت.

و سرانجام وقتی برای بار دوم به جبهه رفت،در تاریخ ۱۳۶۱/۰۸/۱۶ در منطقه ی عین خوش و در هنگام عملیات محرم، از ناحیه ی سر مورد اصابت ترکش قرار گرفت و از جام شهادت سیراب شد. پیکر پاک شهید پس از تشییع در گلزار شهدای دامغان آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم رب الشهدا و الصدیقین

بسم الله الرحمن  الرحيم

به نام الله پاسدار حرمت خون شهيدان.

« و من يقاتل فى سبيل الله فيقتل او يغلب  فسوف  نوتيه اجرا عظيما » هر كس  در جهاد  براى خدا كشته شد يا فاتح  گرديد به زودى  او را اجرى عظيم دهيم.

براى ملت ما شهادت يك رستگارى بزرگ است و بچه خردسال و پيرمرد بزرگ آرزوى شهادت  مى‌‌كند. (امام خمينى)

با درود بر رهبر كبير انقلاب و با درود به تمام رزمندگان  اسلام و با سلام به تمام شهيدان انقلاب اسلامى ايران اميدوارم بتوانم راه شهيدان را ادامه بدهم و اين خون ناچيز خود را در راه اين انقلاب  اسلامى ايران بدهم و اميدوارم با ريختن اين خون ناچيز ما پيروزى رزمندگان  اسلام نزديك‌‌تر بشود.

مادر بايد افتخار كنى كه چنين فرزند را داشته‌‌اى كه در راه خدا و مملكت خود شهيد شد. مادر و برادرها و فاميل‌‌ها گريه نكنيد چون دشمنان اسلام و قرآن خوشحال مى‌‌شوند و مادر و برادرها اگر مجلس ختم گرفتيد سبك‌‌تر باشد و نگذاريد منافقين در تشييع  جنازه من و ختم من شركت  كنند و تا خون در رگ دارم مى‌‌گويم حزب فقط حزب‌‌الله ر هبر فقط روح‌‌الله و مى‌‌گوييم حزب‌‌الله مى‌‌ميرد و مي‌‌جنگد سازش نمى‌‌پذيرد و اسلام  پيروز است چپ و راست نابود است.

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.