جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید رمضانعلی خراسانی

فرازی از وصیت نامه:
شهید رمضانعلی خراسانی

اي عزيزان ، پدران ، مادران، خواهران و برادران گوش به فرمان امام باشيد به ندايش لبيك بگوئيد. پشت سرش حركت كنيد كه به انقلاب كوچكترين آسيب نرسد اگر ذره اي كوتاهي كنيد و كوچك‌‌ترين آسيبي به انقلاب بخورد، جواب خون شهيدان را چه مي‌‌دهيد؟ در قيامت جواب يتيمان شهيدان را چه مي‌‌دهيد؟ شهيدان آرزوشان سلامتي رهبر كبير انقلاب است كه در گوشه جماران نشسته و با فريادش دنياي كفر را به لرزه درمي‌‌آورد...

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :رمضانعلی خراسانی
نام پدر :تقی
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۱/۰۱
محل تولد :تهران
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۶ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۸/۰۲
محل شهادت :چنانه
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش توپ

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید رمضانعلی خراسانی فرزند تقی در یکی از محله های تهران در تاریخ ۱۳۴۵/۰۱/۰۱  دیده به جهان گشود. پدرش مغازه ای داشت و از کسبه شریف محل بود. او سه پسر به نام های ابوالفضل، علیرضا و رمضانعلی داشت. رمضانعلی فرزند ارشد خانواده بود. اوپسری خوش اخلاق وباایمان بود و با همه رفتارهای محترمانه و خاضعانه ای داشت او در کارها ی مغازه به پدرش کمک می کرد و با وجودسن کم رفتارش حاکی از بزرگی ووالایی اندیشه اش بود.

در زمان انقلاب و اوج گیری حرکتهای مردمی ، اودر محل خودشان فعالیتهای زیادی انجام می داد و به همراه بچه محل های خود در تظاهرات شرکت می کرد. در سال ۱۳۵۷سال پیروزی انقلاب بودکه آنها به دامغان آمدند. شهید درآنجا تا سال دوم راهنمایی به تحصیلات خودادامه داد در زمان جنگ تحمیلی باز هم در عرصه جهاد و مجاهدت شرکت کرد تا بار دیگر وظیفه اش رادر قبال میهنش ادا کند.

او از طریق بسیج سپاه پاسداران دامغان به جبهه اعزام شد و دو بار دراین رزمگاه حضور پیدا کرد.برای اولین بار در کردستان رفت و با اصابت ترکش مجروح شد و پس از مداوا مجدداً به جبهه رفت و در جبهه جنوب منطقه چنانه درتاریخ ۱۳۶۱/۰۸/۰۲  به درجه رفیع شهادت نایل آمد. پیکر پاکش پس از انتقال به دامغان در گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد.  

                    دیوان ترا نسیم از بر می خواند                   بربام ستاره و صنوبر می خواند

در ماتمت ای شهید هنگام بهار                   گل بود که خطبه ی مکرر می خواند

    “راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم ا... الرحمن الرحيم

ان ا... اشتري من المومنين انفسهم و اموالهم به ان لهم الجنه

به درستي كه خداوند از مومنين جان‌‌ها و مال‌‌هايشان را به بهاي بهشت خريده است. (قرآن كريم)

از اين كه خدا قسمت كرده در اين راه قدم برداشتم آن‌‌قدر خوشحالم كه مي‌‌خواهم پرواز كنم مي‌‌خواهم به خدا نزديك شوم او را ملاقات كنم چقدر زيباست لحظه ملاقات با الله.

اي خداي مهربان مي‌‌دانم كه به سربازان امام زمان(ع) نگاه مي‌‌كني و بهترين آن‌‌ها را دست چين مي‌‌كني مي‌‌دانم گنهكارم مي‌‌دانم پاك نشده‌‌ام مي‌‌دانم كه لياقت ندارم ولي تو از گناهان من بگذر و به من نگاه كن.

وقتي خواستي دست‌‌چين كني اين گناهكار را هم كه توبه كرده در صف آن شهيدان قرار بده، پروردگارا اين بنده گنهكارت انتظار دارد كه از او بگذري و در راه خودت به اين مقام برسان. خداوندا از همه چيز گذشتم در جواني دل به تو بستم به اميد وصال تو نشستم مرا به آرزوي خود برسان.

اي عزيزان ، پدران ، مادران، خواهران و برادران گوش به فرمان امام باشيد به ندايش لبيك بگوئيد. پشت سرش حركت كنيد كه به انقلاب كوچكترين آسيب نرسد اگر ذره اي كوتاهي كنيد و كوچك‌‌ترين آسيبي به انقلاب بخورد، جواب خون شهيدان را چه مي‌‌دهيد؟ در قيامت جواب يتيمان شهيدان را چه مي‌‌دهيد؟ شهيدان آرزوشان سلامتي رهبر كبير انقلاب است كه در گوشه جماران نشسته و با فريادش دنياي كفر را به لرزه درمي‌‌آورد.

خدايا تو را به عزيزانت تو را به شب زنده‌‌دارانت تو را به ناله‌‌هاي نمازشب‌‌خوان‌‌ها قسم مي‌‌دهم امام عزيز را براي اسلام و قرآن حفظ فرما و چند كلمه هم به پدر و مادرم ، پدرجان ، مادر عزيز سياه پوش نشويد و به خود اجازه ندهيد كه گريه كنيد چون دشمنان اسلام و قرآن خوشحال مي‌‌شوند بلند قامت بايستيد و بگویید شهيدان ما باعث سرافرازي ما هستند باعث درخشش اسلامند و حافظ قرآنند آن‌‌چنان بگویيد كه دشمنان بلرزند تا روح من شاد شود.

والسلام رمضانعلي خراساني

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.