جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید دانش نبیلی

فرازی از وصیت نامه:
شهید دانش نبیلی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :دانش نبیلی
نام پدر :علی
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۹/۱۷
محل تولد :مهدیشهر
شغل :چوبان - عشایر
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تيرانداز
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۴/۳۱
محل شهادت :سومار
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به پشت

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای کلاته رودبار

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید دانش نبیلی، فرزند علی در تاریخ ۱۳۴۵/۰۹/۱۷ در مهدیشهر شهرستان سمنان دیده به جهان گشود. پدرش انسانی شریف و زحمتکش بود و به شغل دامداری و کشاورزی اشتغال داشت و از این طریق امرار معاش می کرد. دانش پس از اینکه دوران کودکی خویش را سپری کرد وارد دبستان شد و فقط تا سال دوم ابتدایی به تحصیل پرداخت.

او به دلیل مسایل اقتصادی و معیشتی ترک تحصیل کرد و بعد از آن به روستای کلاته رودبار نقل مکان کرده و به همراه خانواده در آنجا ساکن شدند. شهید در آنجا به چوپانی مشغول شد و به کار و تلاش می پرداخت تا اینکه زمان رفتن به خدمت مقدس سربازی اش فرارسید. دوران خدمت او با سالهای سخت جنگ تحمیلی همزمان شده بود، سالهای سراسر رنج و مشقت، پر از التهاب و تشویش.لحظاتی که در آن هزاران هزار،جوان ایرانی پرپر شدند و بسیاری از خانه و کاشانه ی خویش آواره گشتند.

ارتش مزدور عراق با حمایت و پشتیبانی چندین کشور که خود مدعی حقوق بشر بودند،با وحشیانه ترین ابزار جنگ،کشور ما را مورد حمله ی خویش قرار دادند و امنیت و آسایش را از ایرانیان گرفتند.

سربازان و جوانان غیور کشورمان با شروع جنگ تحمیلی،به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند تا این دشمن متجاوز را از خاک مقدس کشور بیرون کرده و مجدداً امنیت و راحتی را برای هموطنانمان به ارمغان آورند. شهید نبیلی نیز در لباس مقدس نظام به جبهه اعزام گردید تا او نیز به کشورش خدمت کرده و در این حماسه ی بزرگ سهمی داشته باشد.

او از سوی ژاندارمری دامغان به منطقه ی عملیاتی سومار اعزام گردید. و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۰۴/۳۱ بر اثر اصابت ترکش،از جام گوارای شهادت سیراب گردید و به جمع دیگر شهدای هشت سال دفاع مقدس پیوست. 

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.