جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسین ملک بالا

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسین ملک بالا 

به نام خدای بزرگ و درود فراوان به امام امت و درود و سلام به شهیدان ازجان‌‌گذشتگان تاریخ و سلام به رزمندگان جان بر کف که برای اسلام و مسلمین و برای آزادسازی ایران عزیز جان خود را در طبق اخلاص نموده و با کفر جهانی در ستیز و مبارزه.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسین ملک بالا 
نام پدر :عباس
تاریخ تولد :۱۳۴۲/۰۶/۳۰
محل تولد :روستای سرکلاته - کرد کوی
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تيرانداز
سن :۱۸ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۲/۱۲
محل شهادت :خرمشهر
نام عملیات :بیت المقدس
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش خمپاره و ترکش مین

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :طزره
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای طزره

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسین ملک بالا فرزند عباس در تاریخ ۱۳۴۲/۰۶/۳۰ در روستای سرکلاته از توابع شهرستان کردکوی استان گلستان به دنیا آمد. خانواده این شهید شش ماه از سال را در روستای طزره دامغان به سر می‌بردند و نیمی از سال را برای امرار معاش به منطقه کردکوی می‌رفتند.

 عباس آقا پدرش کشاورز بود  و دامدار . حسین در کنار پدر لذت زندگی و کار در سایه لطف خداوند را  می آموخت و شکر گزاری را نیز از او آموخته بود. او از همان آغاز به درس و تحصیل علاقه نشان می داد و هم چنان که در مقاطع مختلف درس می خواند در کار دامداری و کشاورزی به پدرش کمک  می کرد.

حسین تا دیپلم پیش رفت. این در حالی بود که انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام (ره) به پیروزی رسیده بود. هنوز آثار فقر  و نشانه های ظلم از چهره معصوم و رنجور  ملت شریف ایران محو نشده بود که دشمنان قسم خورده اسلام تاب نیاوردند و با ایجاد قائله در ترکمن صحرا, آمل, خوزستان, بلوچستان و کردستان ندای تجزیه سردادند و تعداد کثیر از دلسوختگان به انقلاب و اسلام را به شهادت رساندند ولی ملت بیدار با حضوری آگاهانه این توطئه دشمنان را خنثی کردند. از آنجا که کینه دشمنان هیچگاه تمامی ندارد .این بار با تحریک رژیم بعثی عراق به ایران حمله کرد، اما جوانان غیور و مسلمان ایران با الهام از حرکت حضرت سیدالشهداء علیه السلام به میدان مبارزه هجوم آوردند.

حسین هم همچون سایر جوانان با عضویت در سپاه پاسداران به جبهه اعزام شد. حسین مبارزی بود  که در  راه جانان بی مهابا از تمام لحظه های خود عبور کرد و نهایتاً این شیر مرد بسیجی در  تاریخ  ۱۳۶۱/۰۲/۱۲ منطقه عملیاتی خرمشهر در رویاروی با دشمن متجاوز بر اثر ترکش خمپاره و ترکش مین شربت شهادت نوشید و با سرور و سالار شهیدان محشور گشت. پیکر مطهر این شهید عزیز بعد از تشیع با شکوه بر دستان ملت شهید پرور در روستای طزره در کنار دیگر دوستان شهیدش مدفون گردید.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسمه تعالی

به نام خدای بزرگ و درود فراوان به امام امت و درود و سلام به شهیدان ازجان‌‌گذشتگان تاریخ و سلام به رزمندگان جان بر کف که برای اسلام و مسلمین و برای آزادسازی ایران عزیز جان خود را در طبق اخلاص نموده و با کفر جهانی در ستیز و مبارزه. سلام و درود فراوان به پدر و مادرم و فرزندان خانواده‌‌ام من مقدار پولی که طلب از غلامحسین رئوف دارم از ایشان دریافت نمایید و مقدار پول به تعداد 300 تومان به محمدمهدی صبوری پسر نعمت قرض گرفتم به ایشان بپردازید و نماز و روزه هم برای بنده در ده طزره بدهید و اگر به لقاءالله پیوستم مرا در امام‌‌زاده اسماعیل دفن نمایید. درود فراوان به شهیدان اسلام و درود فراوان به امام امت اگر در راه خدا شهید شدم مادر و پدرم هر مصیبتی از من دیده‌‌اید مرا عفو کنید

والسلام

یادتان باشد تا جان دارید امام را دعا کنید و از خداوند بخواهید که ظهور مهدی موعود را نزدیک بگرداند. مادرم از من ناراحت نباشید چون هدفی دارم جبهه هدف حق می‌‌باشد. خدایا خدایا تا انقلاب مهدی تو را به جان مهدی خمینی را نگهدار

این وصیت‌‌نامه فرزندت حسین ملک‌‌بالا می‌‌باشد.

والسلام.

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.