جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسین مجدی

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسین مجدی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسین مجدی
نام پدر :علی اکبر
تاریخ تولد :۱۳۳۸/۰۵/۲۱
محل تولد :دامغان
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :مسئول تخریب تیپ نبی اکرم - کرمانشاه
سن :۲۴ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۰۷/۲۶
محل شهادت :سر پل ذهاب
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت گلوله

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسین مجدی در تاریخ ۱۳۳۸/۰۵/۲۱ در شهرستان دامغان متولد شد . پدرش حاج علی اکبر کشاورز زحمت کشی بود که با زحمت فراوان در مزارع و باغ امرار معاش می کرد. حسین بعد از اتمام دوران کودکی وارد مدرسه شد وتا مقطع سوم راهنمایی درس خواند.او از آنجا که ادامه تحصیل برایش میسر نبود درس را رها کرد و به کارگری مشغول شد بعد از چندی به تهران رفت ومدتی هم در شرکت ایران ناسیونال کار کرد. اوج جوانی حسین مصادف بود با پیروزی انقلاب ، او با تلاش فراوان در تمامی صحنه های انقلاب شرکت می کرد.

وقتی در سال ۱۳۵۹ جنگ تحمیلی دشمنان برعلیه ایران آغاز شد او در حال گذراندن دوره سربازی بود.لذا به تقاضای خودش به جبهه ها شتافت. وقتی خدمت سربازیش به پایان رسید .او مجدداً به جبهه رفت. از این به بعد دوره جدیدی از زندگانی او شروع شد. کاردانی , درایت ، خلوص نیت تجربه وقدرت فرماندهی او را به عنوان یک فرمانده لایق معرفی کرد . مدارج فرماندهی را تا فرمانده گردان تخریب ادامه داد. دلتنگی هایش زمانی به اوج خود رسید که با شهادت دوستان نزدیکش بویژه شهید رضا ملکیان مواجه شد .به اصرار والدین ازدواج کرد و همسرش را هم به کرمانشاه برد و در آنجا در کنار همسر زندگی ساده ای را شروع کرد .

سر انجام این سردارسپاه اسلام در تاریخ ۱۳۶۲/۰۷/۲۶ در منطقه عملیاتی سرپل ذهاب بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید و روح بلندش با دوستان شیهدش محشور گردید. پیکر پاک این سردار بعد از تشییع با شکوه در گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد که تا همیشه زیارتگاه عاشقان شود .

 “راهش جاوید باد”

 

 

 

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.