جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسین فتاح

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسین فتاح

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسین فتاح
نام پدر :ابراهیم
تاریخ تولد :۱۳۲۶/۱۰/۰۴
محل تولد :مشهد
شغل :جهادگر
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :راننده
سن :۳۴ سال 
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۱/۰۲
محل شهادت :رقابیه
نام عملیات :فتح المبین
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به قلب

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسین فتاح، در تاریخ ۱۳۲۶/۱۰/۰۴ در مشهد مقدس چشم به جهان گشود. او در کودکی پدرش را از دست می دهد و از سایه ی پر مهر پدر محروم شد.او تک فرزند خانواده بود و چون مادرش نیز فوت می کند بسیار تنها می شود. تصمیم می گیرد به شهرهای مختلف برود و کار کند تا بتواند امورات زندگیش را تأمین کند.

او فردی پر تلاش و سر سخت بود و در زندگی مشکلات زیادی را تحمل کرده و انسانی پخته و با تجربه شده بود. او شهر به شهر سفر می کرد و وقتی در یکی از همین سفرها به دامغان آمد تصمیم گرفت دردامغان بماند.او در دامغان ازدواج کرد و دیگر تنها نبود و زندگی با او سازگار شده بود.بعد از مدتی در جهاد سازندگی دامغان مشغول به کار شد. مدت زمان زیادی از کار کردنش در جهاد سازندگی نگذشته بود که کشور عراق جنگ را به ایران تحمیل کرد و در این زمان بود که ملت ایران وظیفه ی خود دانستند به عرصه ی نبرد حاضر شوند و این کشور متجاوز را سر جای خود بنشانند.شهید نیز جزءکسانی بود که در جبهه حاضر بود و از کشورش دفاع می کرد.

او از طرف جهاد سازندگی دامغان به جبهه و منطقه ی رقابیه اعزام شد. سرانجام در تاریخ ۱۳۶۱/۰۱/۰۲ در عملیات فتح المبین به آرزوی دیرینه اش رسید و به یار پیوست. پیکر مطهرش در گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.