جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسین عبدالله زاده

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسین عبدالله زاده

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسین عبدالله زاده
نام پدر :محمدرضا
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۳/۲۷
محل تولد :روستای حاجی آباد دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :نیروی تدارکات
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۰۹/۰۱
محل شهادت :مریوان
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :سانحه رانندگی

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :حاجی آباد - بستجان
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای حاجی آباد - بستجان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسین عبدالله زاده فرزند محمدرضا در سال ۱۳۵۴/۰۳/۲۷ در روستای حاجی آباد از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش بازنشسته ی شهربانی بود و با حقوق بزنشستگی گذران زندگی می کرد. حسین پس از گذراندن دوره ی کودکی وارد دبستان شد و تا پایان دوره ی ابتدایی در روستا بود سپس برای ادامه ی تحصیل به دامغان آمد و تا مرحله ی اخذ دیپلم پیش رفت.

پس از اخذ دیپلم به عضویت جهاد سازندگی انقلاب اسلامی دامغان درآمد و در آنجا مشغول به فعالیت شد. در سال ۱۳۵۹ وقتی کشور عراق حملات وحشیانه ای را علیه کشورمان به راه انداخت و امنیت و آرامش را از ملت شریف ایران گرفت، جوانان و مردان غیور ایرانی با وحدت و یکپارچگی به دستور رهبر فرزانه ی انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) به سوی جبهه های حق علیه باطل شتافتند تا با حمیت و غیرت والای خویش دست متجاوزان و بیگانگان را از کشور کوتاه کنند و نگذارند به گفته ی امام این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیافتد.

آن ها در طول هشت سال دفاع مقدس با دست خالی و فقط با اعتقاد و اندیشه های اسلامی توانستند در مقابل تسلیحات پیشرفته ی دشمن دوام بیاورند و در این جنگ پیروز شوند. شهید عبدالله زاده نیز از سوی جهاد سازندگی به عنوان ستاد پشتیبانی جنگ به جبهه های حقیقت و راستی علیه سیاهی و ظلمت رفت تا در سنگرهای حق به همراه رزمندگان غیور اسلام در صحنه حاضر باشد و به تکلیف شرعی خود در قبال ایران و ملت شریف آن جامه ی عمل بپوشاند. و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۰۹/۰۱ در منطقه ی مریوان در حین انجام ماموریت به درجه ی والای شهادت دست پیدا کرد. پیکر پاک این شهید در قطعه ی شهدای روستای حاجی آباد (بستجان) خاکسپاری شد.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.