جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسین طاهری جندقی

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسین طاهری جندقی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسین طاهری جندقی
نام پدر :محمد
تاریخ تولد :۱۳۴۲/۰۱/۲۰
محل تولد :روستای غنی آباد دامغان
شغل :کارگر
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :فرمانده پایگاه سپاه در روستای میرآباد
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۰۶/۲۷
محل شهادت :سردشت
نام عملیات :کمین دشمن
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت گلوله به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :غنی آباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای غنی آباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسین طاهری جندقی، فرزند محمد،در سال ۱۳۴۲/۰۱/۲۰ در روستای غنی آباد دامغان چشم به جهان گشود. شهید تحصیلات ابتدایی را در همین روستا به پایان رسانید و در ادامه به شهر آمد و درسش را ادامه داد در سال اول راهنمایی متاسفانه مادر خود را از دست داد.

غم از دست دادن مادر آنقدر سنگین بود که او دیگر نتوانست روی درس و تحصیل متمرکز شود بنابراین ترک تحصیل کرد و بعد از آن از طریق کارگری و دامداری به معیشت خانواده کمک می کرد. او چند سالی را به همین منوال سپری کرد تا سال ۱۳۶۱ که متأسفانه سایه ی پر مهر پدر را نیز از دست داد و این ماجرا نیز برایش سخت و دردناک بود. بعد از فوت پدر، نزد برادر بزرگتر خود رفت و یک سال تحت سرپرستی او بود تا اینکه زمان رفتن به خدمت مقدس سربازی فرا رسید و این درست زمانی بود که ارتش عراق به دستور صدام خونخوار و با حمایت همه جانبه اربابان غربی ،کشورمان را مورد هجوم خود قرار داده بودند.

شهید نیز وقتی فشار بی امان و جنگ نابرابر علیه مردم بی پناه کشور را می دید، نتوانست تحمل بکند و ساکت بنشیند،پس برای رفتن به خدمت مقدس سربازی اقدام نمود و به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد و بعد از گذراندن دوره ی آموزشی به منطقه ی غرب و کردستان اعزام شد. او مدت ده ماه در آنجا بود و فرماندهی دسته را به عهده داشت و خدمات یادی را در راه مبارزه با دشمنان اسلام و ایران انجام داد.

و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۲/۰۶/۲۷ در منطقه سردشت مورد اصابت گلوله نیروهای دشمن بعثی قرار گرفت و از جام شهادت سیراب شد.پیکر پاک شهید پس از تشییع،در روستای غنی آباد دامغان به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.