جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسین شفیع زاده

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسین شفیع زاده

حمد و سپاس مخصوص خدايي است كه كوه‌‌ها و زمين و آسمان‌‌ها و ديگر نعمت‌‌هاي بي‌‌شماري را آفريد و از همه مهم‌‌تر اين‌‌كه به عقل داد تا با آن فكر كنيم و از كامل‌‌ترين كمالات و تا پست‌‌ترين پستي‌‌ها مي‌‌توانيم قدم برداريم.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسین شفیع زاده
نام پدر :علی اکبر
تاریخ تولد :۱۳۴۲/۰۱/۰۱
محل تولد :روستای برم دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۸/۲۲
محل شهادت :دزفول 
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به چشم چپ

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :برم
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای برم

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسین شفیع زاده، در ۱۳۴۲/۰۱/۰۱ در روستای برم دامغان متولد شد.پدرش علی اکبر، به شغل شریف کشاورزی مشغول بود و به لطف خدا زندگی خوبی داشتند. حسین فرزند ارشد خانواده بود و در کارهای کشاورزی به پدرش کمک می کرد. او سه خواهر و سه برادر داشت و در کنار خواهر و برادرهای خود در روستا زندگی می کرد.

او محصل بود و تا کلاس دوم دبیرستان درس خوانده بود ولی با آغاز جنگ تحمیلی درس و مدرسه را رها کرده و به فرمان امام خمینی(ره) به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و به عنوان یک بسیجی تصمیم گرفت به جبهه نبرد حق علیه باطل برود و در مقابل دشمن متجاوز و بی شرم مردانه بایستد و در کنار همرزمان خود هرگونه تعدی و دست درازی را از کشورش برچیند.

او به منطقه چم هندی اعزام شد و در این رزمگاه در مقابل دشمن می جنگید. او به کمک دیگر رزمندگان اسلام با رهبری هوشمندانه حضرت امام ،در طی هشت سال دفاع مقدس، سینه خود را سپر توطئه های دشمن کردند و کشور را از هرگونه گزند در امان داشتند.

سرانجام او در تاریخ ۱۳۶۱/۰۸/۲۲ بر اثر اصابت ترکش به چشم چپ، به درجه ی والای شهادت نایل آمد و به دیگر شهدای اسلام پیوست . پیکر پاکش در روستای برم به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی خویش آرام گرفت.

بردوش زمانه لحظه ها سنگین بود                   خورشید و زمین و آسمان غمگین بود

             از خون و گل و شکوفه ،تابوت شهید                  بر موج بلند ،دست ها رنگین بود

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

به نام پرورش دهنده شهدا و راستگويان

« فليقاتل في سبيل الله الذين يشرون الحيواه الدنيا بالاخره و من يقاتل في سبيل الله فيقتل او

يغلب فسوف نوتيه اجرا عظيما » ( قرآن كريم )

پس بايد نبرد كند در راه خدا آنان كه مي‌‌فروشند زندگاني دنيا را به آخرت و كسي كه پيكار كند

در راه خدا پس كشته شود يا پيروز گردد به زودي است براي او پاداشي عظيم و گران.

حمد و سپاس مخصوص خدايي است كه كوه‌‌ها و زمين و آسمان‌‌ها و ديگر نعمت‌‌هاي بي‌‌شماري را آفريد و از همه مهم‌‌تر اين‌‌كه به عقل داد تا با آن فكر كنيم و از كامل‌‌ترين كمالات و تا پست‌‌ترين پستي‌‌ها مي‌‌توانيم قدم برداريم.  با سلام درود بر حضرت مهدي(عج) و با درود به نايب بر حق امام زمان پير جماران خميني بت‌‌شكن و سلام به پدر و مادر گراميم و تمام خويشاوندان و همشهريانم.

مادرو پدر و تمام اهالي روستا اميدوارم كه از شهادت من ناراحت نباشيد چون من به معبود خود رسيده‌‌ام مادر جان اين چنين مباشد كه شيطان گولتان بزند و فكرهاي بد در ذهنتان خطور كند زيرا كه داريم « لا ينفعه مالا و لابنون» ؛ نه مال و نه فرزند هيچ كدام در اين دنيا به درد شما نمي‌‌خورد. تو بايد افتخار كني كه پسرت را در راه اسلام دادي. و اما پيام من به مردم اين است كه صداي امام را لبيك گويند و او را تنها نگذارند دعا به جان او كنيد چون هر آن‌‌چه را كه ما داريم از امام ماست.

و اما پيام من به امام امت خميني بت‌‌شكن، ما مردم كوفه نبوديم كه به صداي لبيك حسين جواب نگوييم به جز 72 نفر از ياران با وفاي او . ملت ما هميشه در صحنه حاضر بودند و هستند و هميشه تو را ياري خواهند كرد. به اميد پيروزي خون بر شمشير و به اميد پيروزي اسلام بر كفر صدامي. مرا در روستاي برم دفن كنيد.

والسلام.حسین شفیع‌‌زاده

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.