جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسین خراسانی

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسین خراسانی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسین خراسانی
نام پدر :علی اصغر
تاریخ تولد :۱۳۳۹/۰۲/۰۱
محل تولد :روستای خورزان دامغان
شغل :بنا
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :تیربارچی
سن :۲۶ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۲۲
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۵
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسین خراسانی فرزند علی اصغر در تاریخ ۱۳۳۹/۰۲/۰۱  در روستای خورزان از توابع دامغان دیده به جهان گشود . او دوران کودکی خویش را در روستا گذراند و در همانجا وارد دبستان شد و تا کلاس چهارم ابتدایی به تحصیل ادامه داد بعد از مدتی متاسفانه سایه ی پر مهر پدر را از دست داد و زندگی برای او وخانواده مشکل شده و امورات آنها به سختی می گذشت.

به همین دلیل وقتی او دوازده سال داشت از روستا به دامغان نقل مکان کرده و او کار می کرد تا زندگی خود و مادرش به خوبی سپری شود و غم از دست دادن پدر کمتر آنها را اذیت کند . او بعد از مدتی که اوضاع زندگی اش بهتر شد ازدواج کرد وتشکیل خانواده داد وحاصل زندگی مشترک او دو فرزند به نام های احمد وفاطمه می باشد.

وقتی در شهریور ۱۳۵۹ ارتش عراق با بی رحمی و ناجوانمردانه حملات گسترده ای را به چندین شهر مرزی کشورمان آغاز کرد و در پی این اقدام وحشیانه بسیاری از هموطنان عزیزمان خانه وکاشانه خود را از دست دادند وآواره ی شهرهای دیگر شدند.

شهید خراسانی هم با عضویت در بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جبهه اعزام شد و در منطقه عملیاتی کربلای ۵(شلمچه) به همراه دیگر رزمندگان سپاه حق در سنگر های حق و حقیقت می جنگید تا از کشورش در مقابل دشمنان کوردل پاسداری کند. و بالاخره او در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۲۲ بر اثر اصابت ترکش به سر به درجه رفیع شهادت نایل آمد و پیکر پاکش را در فردوس رضا،گلزار شهدای دامغان به خاک سپردند تا برای همیشه در جایگاه ابدی خویش آرام بگیرد.

               “راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.