جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسن صیدی

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسن صیدی

وصیتم به ملت این است که امام عزیز را تنها نگذارید و وحدت خودتان را بیشترنمایید باشد که ان‌‌شاءالله کعبه فضل الهی و به رهبری پیامبرگونه امام عزیزمان و هرچه بیشتر شدن اتحاد شما با اسلام در تمام نقاط جهان به پیروزی برسد و ملت های مظلوم دنیا هم از اسارت ظالمان و ستمگران دوران و هم از اسارت خودشان بیرون بیایند ان‌‌شاالله...

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسن صیدی
نام پدر :علی اکبر
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۸/۰۵
محل تولد :نکا
شغل :شیشه بری
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :نيروی اطلاعات و عملیات
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۲۱
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۵
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت تیر مستقیم به چشم چپ

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :طزره
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای طزره

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسن صیدی، فرزند علی اکبر،در سال ۱۳۴۵ در نکا دیده به جهان گشود. او دوران کودکی خود را در همانجا گذراند و بعد وارد دبستان شد و تحصیلات خود را تا سال دوم متوسطه ادامه داد ولی او ترک تحصیل کرد و به کارگری مشغول شد و تصمیم گرفت روی پای خود بایستد.

زمان رفتن به خدمت سربازی اش همزمان با سال های سخت جنگ تحمیلی بود که کشور عراق بر علیه کشورمان به راه انداخته بود. در شهریور ماه ۱۳۵۹ بود که اولین حملات وحشیانه ارتش عراق به چندین شهر مرزی ایران آغاز شد و تعداد بی شماری از مردم این شهرها آواره شدند و در این اقدام بیشرمانه بسیاری نیز به شهادت رسیدند.

شهید نیز از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان به جبهه اعزام شد و تمام دوران خدمت خود را در مناطق جنگی خدمت کرد. او در شلمچه ، منطقه ی عملیاتی کربلای ۵، در سنگر های جهاد فی سبیل الله دلاورانه در برابر دشمن بعثی می جنگید. و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۲۱ بر اثر اصابت تیر به از جام شهادت نوشید و در زمره ی شهدای هشت سال دفاع مقدس قرار گرفت. پیکر پاک این سرباز جان بر کف در قطعه ی شهدای روستای طزره به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسمه تعالی

ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفا کانهم بنیان مرصوص

خدا آن مومنانی را که در صف جهاد کافران مانند سد آهنین هم دست و پایدارندبسیار دوست دارد. "قرآن کریم"

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و با سلام و درود به آقا امام زمان ارواحنا له الفداح و نائب عظیمشان آن حضرت امام خمینی و با درود و سلام بر سرور شهیدان آقا امام حسین(ع) و تمامی شهیدان و با درود بر پدر و مادرانی که عزیزان خودشان را روانه میدان‌‌های نبرد با دشمنان شرقی و غربی کرده و می‌‌کنند.

اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمدً رسول الله گویا زمان وداع است گویا زمانی رسیده‌‌است که صدای هل من ناصراًینصرنی امام عزیزمان به گوش می‌‌رسد. گویا زمانی رسیده که اسلام عزیز ما را به یاری خود فرا می‌‌خواند. آیا کسی هست که در این آزمایشگاه میدان نبرد حق علیه باطل شرکت نماید و در این صحنه پیروزمند از امتحان الهی بیرون بیاید؟ اگرچه این دنیا زیباست ولی آخرت زیباتر است اگرچه این بدن‌‌های ما ساخته شده است که یک روزی بمیرد پس چرا آن در راه خدا قطعه قطعه نشود؟ وصیتم به ملت این است که امام عزیز را تنها نگذارید و وحدت خودتان را بیشتر نمایید باشد که ان‌‌شاءالله کعبه فضل الهی و به رهبری پیامبرگونه امام عزیزمان و هر چه بیشتر شدن اتحاد شما با اسلام در تمام نقاط جهان به پیروزی برسد و ملت های مظلوم دنیا هم از اسارت ظالمان و ستمگران دوران و هم از اسارت خودشان بیرون بیایند ان‌‌شاالله.

این امانت بزرگ الهی را به صاحب اصلی‌‌اش بسپاریم و وصیتم به تمامی برادرنم این است که راه مرا ادامه بدهند و نگذارند جای من خالی بماند و وصیتم به تمامی خواهرانم اینست که در جهت تربیت خود کوشا باشند تا این‌‌که بتوانند به عنوان یک الگوی مطلوب فرزندانی نیکو به جامعه اسلامی تحویل دهند و حجاب اسلامی را که به بهای خون شهیدان به دست آورده‌‌اند.

و وصیتم به پدر و مادر گرامیم این است که پدر جان و مادر جان خدا را شکر کنید که فرزند خوبی داشتید و آن را در راه خداوند هدیه کرده‌‌اید و صابر باشید که خداوند با صابرین است هرگز جلوی چشم دشمنان گریه نکنید زیرا گریه شما دل دشمنان را شاد می‌‌کند و در آخر از همه کسانی که که موجب آزارشان شدم  می‌‌خواهم  که مرا ببخشند و در آخر محل دفن: طزره، امامزاده اسماعیل پهلوی شهدای دیگر

و در ضمن تقاضایم این است که از شما می‌‌خواهم که در مراسم عزاداریم بیش از اندازه خرج نکنید و اگر خواستید برای من خرجی کنید آن را به جبهه‌‌ها بدهید و مدت یک سال نماز و روزه دارم که قضای آن را به جای آورید.

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار

والسلام علی من النبع الهدی

حسن صیدی

شهادت عزت ابدی  و حیات ابدی است

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.