جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسن خرمی

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسن خرمی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسن خرمی
نام پدر :محمد
تاریخ تولد :۱۳۵۰/۰۸/۱۵
محل تولد :تهران
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۵ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۲/۲۵
محل شهادت :جاده خندق
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :صیدآباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای صیدآباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسن خرمی فرزند محمد در تاریخ ۱۳۵۰/۰۸/۱۵ در تهران دیده به جهان گشود. پدرش انسانی شریف و زحمتکش و در اداره آموزش و پرورش مشغول به کار بود و از این طریق امرار معلش می کرد . شهید پس از گذراندن دوران شیرین کودکی ، وارد دبستان شد. پس از اتمام دوره ی ابتدایی و مقطع راهنمایی به دلیل علاقه به امور زراعت و کشاورزی وارد هنرستان امیرآباد شد و در این رشته تحصیل می کرد.

هنوز سال اول هنرستان بود که با تشکیل بسیج آشنایی پیدا کرد و به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان در آمد. در آن سال ها شرایط سخت و حساسی در کشورمان حاکم بود. ارتش مزدور عراق با حمایت و پشتیبانی چند کشور استکبارگر دنیا به چندین شهر مرزی ایران حملات گسترده ای را آغاز کرد. و در شهریور ماه ۱۳۵۹بود که جنگ تحمیلی آغاز شد و در این شرایط بسیاری از جوانان و دانش آموزان و دانشگاهیان با عضویت در بسیج به سوی جبهه های حق علیه باطل شتافتند.

شهید خرمی جزء همین دانش آموزان نوجوان و شجاع بود که با وجود سن کم اندیشه ای بزرگ داشت.او به جای قلم، اسلحه بدست گرفت و در سنگر های حق و حقیقت حضور پیدا کرد او با دست های کوچک خود در حماسه ای بزرگ نقش آفرینی کرد و اسلحه ای به اندازه ی خشم و نفرت ملت ایران به سوی دشمن نشانه گرفت . و سرانجام این محصل بسیجی در تاریخ ۱۳۶۵/۱۲/۲۵  در منطقه جنگی جاده خندق بر اثر اصابت ترکش به بدن از جام گوارای شهادت نوشیدو در زمره ی شهدای دفاع مقدس قرار گرفت. پیکر پاک او در قطعه ی شهدای روستای صید آباد به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی خود برای همیشه آرام گرفت .

    “راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.