جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسن خادمیان

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسن خادمیان

همه كارهايتان براي رضاي خدا باشد راهتان قدمتان و كلامتان براي رضاي خدا باشد پشتيبان ولايت فقيه و روحانيت مبارز باشيد كه اينان مناديان اسلام هستند . دعاي فرج امام زمان(عج) را زياد بخوانيد. 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسن خادمیان
نام پدر :بشير
تاریخ تولد :۱۳۴۲/۰۴/۲۸
محل تولد :دامغان
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۸ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۱/۰۵
محل شهادت :دشت عباس
نام عملیات :فتح المبین
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسن خادمیان فرزند بشیر در ۱۳۴۲/۰۴/۲۸ در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش کارگری شریف و زحمتکش بود و به سختی چرخه زندگی را می چرخاند .او به جز حسن که فرزند ارشد خانواده بود سه فرزند دختر وسه فرزند پسر داشت ومادر محترم شهید به رحمت خدا رفته بود و سایه پر مهرش از سر آن ها کم شده بود.

او تحصیلات خود را تا سوم راهنمایی ادامه داد ولی به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی ترک تحصیل کرد.

او تصمیم داشت به حرفه ای مشغول شود و به کمک پدر بشتابد و بعد از مدتی به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد،تا به کمک ملت ایران از انقلابی که نوپا بود وتازه به پیروزی رسیده است،حفاظت وپاسداری کنند تا از هرگونه گزند در امان بماند.

چون بعد از پیروزی ملت ما مستعماران و کشورهای غاصب دنیا هنوز هم به ایران چشم طمع داشتند و تا آن زمان نیز امیدشان به نومیدی و یأس تبدیل نشده بود، به همین دلیل با ترور شخصیت ها و برخی مردم عادی ، قصد داشتند به ناآرامی و شورش دامن بزنند و از این اوضاع به وجود آمده سوء استفاده کنند.

شهید نیز برای حفظ آرمان های انقلاب اسلامی وظیفه خود دانست ،به عرصه نبرد و مجاهدت برود و به وظیفه ملی وشرعی خود عمل کند.

و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۱/۰۱/۰۵ یعنی اولین روزهای بهار، در منطقه دشت عباس بر اثر اصابت ترکش به درجه رفیع شهادت نایل شدند و به همراه گل های بهاری شکوفا شدند و به معرفت دست پیدا کردند. پیکر مطهرش به زادگاهش منتقل شد و در گلزار شهدای فردوس رضا ، به خاک سپرده شد.

از خانه دوست عطر یار آوردند         

پیغام سحر به لاله زار آوردند                                          

ناگه دیدم به روی دوش گل سرخ         

                                                                تابوت بنفشه در بهار آوردند                       

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

و لا تقولوا لمن يقتل في سبيل ا... امواتاً بل احياء و لكن لا تشعرون

نگوييد به آنان كه در راه خداوند كشته شدند مرده اند بلكه زنده گانند وليكن شما آن را در نمي‌‌يابيد.

درود بر پيامبر(ص) و عترت طاهرينش و امام زمان(عج) و نايب بر حقش امام خميني سلام بر امت هميشه در صحنه و شهيد پرور سلام بر تمام شهيدان از شهداي بدر و احد و كربلا تا شهداي انقلاب اسلامي ايران حال كه اين بدن‌‌ها آفريده شده است و بعد مي‌‌ميرد پس چه بهتر كه در راه خدا باشد، پدرم و خواهرم و برادرانم اميدرارم كه در شهادت من ناراحت نباشيد چون راهي كه انتخاب كردم با قلبي پر از عشق به الله و دوستدار انقلاب اسلامي و امام بوده است و شهادت آرزوي من بوده است. پدرم وقتي خبر شهادتم را به شما مي‌‌دهند خدا را شكر كنيد توكل به خدا كنيد.

خدمت برادران و خواهران حزب‌‌اللهي و مسلمانم سلام مي‌‌رسانم برادران و خواهران گرامي همه كارهايتان براي رضاي خدا باشد راهتان قدمتان و كلامتان براي رضاي خدا باشد پشتيبان ولايت فقيه و روحانيت مبارز باشيد كه اينان مناديان اسلام هستند. دعاي فرج امام زمان(عج) را زياد بخوانيد. امام را دعا كنيد. در آخر در تشييع جنازه‌‌ام حاج آقا نعيم‌‌آبادي سخنراني نمايد از همه دوستان و آشنايان حلاليت مي‌‌طلبم. 24 روز روزه از سال گذشته مانده در جبهه بودم و يك سال نماز بدهكار هستم مرا در دامغان دفن نماييد.

والسلام

حسن خادميان فرزند بشير

یک دیدگاه برای “شهید حسن خادمیان”

 1. محمدرضا گفت:

  با نام و یاد خدا
  بیست ودو اسفند روز بزرگداشت شهدا مبارک
  آقا سلام و احترام
  حسن جان پسر عمه عزیزم امشب شب۲۲اسفنده و روزهای بهار و سالروز شهادتت نزدیکه .خاطره ‌آخرین شب رفتنت که با دایی و دوتا پسر داییهای کوچولوت به حمام عمومی رفته بودی با اون روحانیت و نورانیتش همیشه یادت رو بر ام زنده نگه داشته.
  الهم عجل لاولیائک الفرج والعافیت والنصر وفتح قریب و مغانم الکثیره

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.