جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسن خادمیان وامرزانی

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسن خادميان وامرزاني

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسن خادميان وامرزاني
نام پدر :غفار
تاریخ تولد :۱۳۴۱/۰۵/۰۴ 
محل تولد :تهران
شغل :کارگر
وضعیت تاهل :مجرد 
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۹/۰۶
محل شهادت :سومار
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :وامرزان
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای وامرزان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسن خادمیان وامرزانی فرزند غفار در ۱۳۴۱/۰۵/۰۴  در تهران چشم به جهان گشود . او به غیر از خود چهار برادر و دو خواهر داشت و در خانواده ای پر جمعیت زندگی می کرد.

او تا پایان پایه دوم ابتدایی درتهران بود و پس از آن بود که به اتفاق خانواده به دامغان درروستای وامرزان نقل مکان کردند. شهید تحصیلات خود را تا پایان دوره ی ابتدائی در روستای وامرزان پیگیری کرد.

بعداز آن در پی اوضاع نامناسب اقتصادی که برخانواده حاکم بود ناچار به ترک تحصیل شد. وی پس ازترک تحصیل به کارگری مشغول شد، بلکه بتواند کمکی به آن وضعیت نابسامان و سخت کند و باری از دوش آنها بردارد.

او چند سالی را به همین صورت مشغول به کار بود تا این که انقلاب شکوهمند اسلامی به پیروزی رسید. تهاجم نیروی متجاوز عراق به خاک ایران همزمان با خدمت سربازی او بود بنابراین از طرف حوزه نظام وظیفه تهران به خدمت سربازی اعزام گردید.

پس از گذراندن دوره آموزشی به جبهه نبرد حق علیه باطل اعزام شد . او یک بار در عملیات بیت المقدس براثر شدت موج انفجار دچار مجروحیت گردید ودست راستش برای مدتی از کار افتاده بود.

اما پس از بهبودی ، دوباره به جبهه رفت و این بار در تاریخ ۱۳۶۱/۰۹/۰۶ در منطقه سومار ترکش  به سرش اصابت کرد و به درجه پر افتخار شهادت نایل شد. پیکر مطهرش در گلزار شهدای روستای وامرزان به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.