جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حبیب الله سمیعی

فرازی از وصیت نامه:
شهید حبیب الله  سمیعی

خانواده عزیزم چنان‌‌چه به فيض شهادت رسيدم از شما مى‌‌خواهم شاد باشيد و اندوهى به خود راه ندهيد، زيرا در راه اسلام انسان‌‌هايى شهيد شدند كه من در مقابل آن‌‌ها بسيار حقيرم.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حبیب الله  سمیعی
نام پدر :سیف اله
تاریخ تولد :۱۳۳۹/۰۱/۰۲
محل تولد :روستای ابوالبق دامغان
شغل :کشاورز
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۰/۰۶/۲۷
محل شهادت :سوسنگرد 
نام عملیات :عملیات شهید مدنی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :ابوالبق
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای ابوالبق

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حبیب الله سمیعی در سال ۱۳۳۹/۰۱/۰۲  هنگامی که  زمین  حیاتی دوباره یافته بود و هزاران در شکر گزاری خدایشان ،هزار نامش  را نغمه سرایی می کردند ؛در آسمان زیبای روستای ابوالبق دامغان بر چهره  منتظر پدر و مادر چشم باز کرد. حبیب الله پسر سوم خانواده بود.  کودکی اش را در کنار خانواده گذراند .همراه پدر و دو برادرش  زمانی که بزرگ تر شده بود  به کار کشاورزی می پرداخت. او با رویش هر گیاه ،ایمانش بارور و یقینش به خالق زیبایی ها سبز تر می شد.

 حبیب الله با جدیت و تلاش فراوان و همراهی خانواده اش توانست تحصیلات خود را تا  دیپلم با موفقیت  بگذراند. بعد از اخذ دیپلم به خدمت سربازی رفت و دوره ی آموزشی را طی کرد و از طرف تیپ قزوین به جبهه اعزام شد.

او به منطقه ی سوسنگرد رفته بود. خود را مهیای دیداری ناب میکرد و سوسنگرد و تمام خاکریزهای آن شاهد چشم انتظاریش بودند.  حبیب الله در تاریخ ۱۳۶۰/۰۶/۲۷ در منطقه سوسنگرد بر اثر اصابت ترکش به  خدای بهار سلام گفت و شهد شیرین شهادت را جرعه جرعه نوشید.

پیکر مطهرش در گلزار شهدای روستای ابوالبق به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم رب الشهدا و الصدیقین

بسم الله الرحمن  الرحيم

گمان نبريد آن‌‌ها كه در راه خدا شهيد مى‌‌شوند مردگانند بلكه آن‌‌ها زندگانى هستند جاويد كه

نزد پرودگارشان روزى مى‌‌خورند.(قرآن كريم )

ضمن عرض سلام و درود به پيشگاه حضرت مهدى و نايب بر حقش اما خمينى اين فرزند شش ماهه‌‌اش تسليم زور نشد خود نيز شهيد شد و اسلام عزيز را زنده كرد .هميشه آرزو داشتم به عنوان يك سرباز كوچك در راه اين امام و اين اميد  مستضعفان جهان گامى هر چند كوچك بردارم و لذا اكنون كه عازم جبهه‌‌هاى نبرد اسلام با كفر هستم از آن جهت نوشتن وصيت‌‌نامه را براى خودم ضرورى تشخيص دادم از جهت اطلاع خانواده عزيزم چند نکته را متذکر  مى‌‌شوم.

خانواده عزيزم، پدرم، برادرم، خواهرام اگر چه مى‌‌دانم زحمات زيادى از براى من كشيده‌‌ايد  و من نتوانسته‌‌ام  گوشه‌‌اى از آن‌‌ها را جبران كنم لذا چنان‌‌چه به فيض شهادت رسيدم از شما مى‌‌خواهم شاد باشيد و اندوهى به خود راه ندهيد، زيرا در راه اسلام انسان‌‌هايى شهيد شدند كه من در مقابل آن‌‌ها بسيار حقيرم. حفظ صميميت بين خانواده عزيزم و همه آشنايان كه در حد عالى بوده و خواهد بود.

 والسلام

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.