جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید امرالله شمس

فرازی از وصیت نامه:
شهید امرالله  شمس

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :امرالله  شمس
نام پدر :فتح الله
تاریخ تولد :۱۳۴۷/۰۱/۰۱
محل تولد :روستای مومن آباد دامغان
شغل :کارگر
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۱۲/۲۵
محل شهادت :ماووت
نام عملیات :بیت المقدس ۳
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :مؤمن آباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای مؤمن آباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید امرالله شمس، فرزند فتح الله، در ۱۳۴۷/۰۱/۰۱ در روستای مؤمن آباد از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش برای این که چرخ سنگین زندگی را به حرکت وادارد زحمت زیادی را متحمل می شد.آن ها از طریق کشاورزی امرار معاش می کردند.

شهید کودکی را در مؤمن آباد تجربه کرد و در همانجا پا به عرصه ی تحصیل گذاشت اما در آن ایام وضعیت اقتصادی خانواده به گونه ای نبود که او بتواند به راحتی به درس خواندن بپردازد. بنابراین اجباراً تحصیل را کنار گذاشت و بعد از مقطع چهارم ابتدایی دیگر به مدرسه نرفت. وی از آن به بعد،با وجود سن کمی که داشت،سخت کار می کرد تا دیگر اعضای خانواده راحت تر زندگی کنند.

دوره ی نوجوانی شهید ، همگی به کار و تلاش و زحمت سپری شد و او دیگر پا به دنیای جوانی گذاشته بود. ورود به این مرحله،همزمان شده بود با ایامی که مزدوران بعثی عراق در پی جنگ تحمیلی جنایات وحشیانه ی خود را علیه مردم شریف ایران به اوج خود رسانده بودند. این نامردان برای این که دولت و ملت ایران را تحت فشار قرار دهند، از هیچ جنایت غیر انسانی و هولناکی کوتاهی نمی کردند.

بنابراین شهید وقتی این وضعیت را مشاهده کرد، برای این که هموطنانش را در راه دفاع از میهن اسلامی یاری کرده باشد، برای رفتن به خدمت مقدس سربازی اقدام نمود و او از طریق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان،به جبهه ی نبرد حق علیه باطل اعزام شد. و سر انجام در تاریخ ۱۳۶۶/۱۲/۲۵ در منطقه ی عملیاتی ماووت و در عملیات بیت المقدس ۳ به شهادت رسید.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.