جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید احمد فوادیان

فرازی از وصیت نامه:
شهید احمد فوادیان

من با ميل و رغبت و شوق و علاقه داوطلبانه به اين جهاد مقدس رفته تا ابرقدرت‌‌ها و جهانخواراني چون آمريكا را شكست بدهيم و اسلام را در تمام جهان بگسترانيم و با شكست آن‌‌ها حق مظلومان جهان را از آن‌‌ها بگيريم ما دنباله نهضت امام حسين(ع) را گرفته‌‌ايم و با روش آن حضرت پيش مي‌‌رويم تا انقلاب خود را به ثمر برسانيم كه از خدا هستيم و به سوي او رجوع مي‌‌كنيم و حال كه بدن‌‌هاي ما براي مردن آفريده شده است پس چه بهتر كه مرگ در راه خدا باشد.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :احمد فوادیان
نام پدر :حسن
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۱۰/۱۵
محل تولد :روستای قاسم آباد دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تيرانداز
سن :۱۶ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۰۶/۲۶
محل شهادت :سردشت
نام عملیات :کمین دشمن
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید احمد فوادیان،فرزند حسن درتاریخ ۱۳۴۵/۱۰/۱۵ در روستای قاسم آباد از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش انسانی شریف و زحمتکش بود و از راه کشاورزی نیازهای خانواده را تامین می نمود. شهید دوران کودکی خود را در روستا سپری کرد و پس از گذراندن دوران تحصیل ابتدایی به شهر آمد و تا سال سوم راهنمایی ادامه تحصیل داد.

در سال ۱۳۵۹ وقتی ارتش مزدور عراق به کشور عزیزمان حمله کرد و برخی از مناطق ایران اسلامی را به تصرف خویش درآورد،ملت ایران آرام ننشستند و همه با هم ،جوانمردانه و جان بر کف لباس رزم پوشیدند و به سوی دشمن اسلحه ی خشم و نفرت خود را گرفتند تا آنها را از کشور خویش بیرون کنند.

شهید نیز که در آن زمان مشغول به تحصیل بود،به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و به عنوان یک نوجوان بسیجی درس و مدرسه را رها کرد و به جای قلم اسلحه در دست گرفت تا او هم در این جهاد فی سبیل الله،سهمی داشته باشد و به تکلیف شرعی و دینی خود در قبال وطنش عمل کرده باشد. او از طریق بسیج به جبهه های نبرد حق علیه باطل پا گذاشت و در مدرسه ای بزرگتر و مهم تر ازمدرسه ی خود حاضر شد.این نوجوان بسیجی و دلاور سرانجام در تاریخ ۱۳۶۲/۰۶/۲۶ در منطقه ی سردشت،بر اثر اصابت ترکش به درجه ی رفیع شهادت نائل گشت. پیکر پاک این شهید به دامغان منتقل شد و در فردوس رضا،گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

ولا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون

و كساني را كه در راه خدا كشته شدند مرده مپنداريد بلكه آنان زنده‌‌اند و نزد پروردگارشان روزي مي‌‌خورند.

بعد از حمد و سپاس به درگاه پروردگار متعال و بعد از سلام و درود فراوان به رسول اكرم(ص) و حضرت مهدي موعود منجي عالم بشريت و ديگر اين كه جانشين برحقش امام روح‌‌ا… و ديگر شهداي صدر اسلام تا حال و سلام بسيار فراوان به خدمت رزمندگان اسلام و قرآن و پيروان مهدي.

من با ميل و رغبت و شوق و علاقه داوطلبانه به اين جهاد مقدس رفته تا ابرقدرت‌‌ها و جهانخواراني چون آمريكا را شكست بدهيم و اسلام را در تمام جهان بگسترانيم و با شكست آن‌‌ها حق مظلومان جهان را از آن‌‌ها بگيريم ما دنباله نهضت امام حسين(ع) را گرفته‌‌ايم و با روش آن حضرت پيش مي‌‌رويم تا انقلاب خود را به ثمر برسانيم كه از خدا هستيم و به سوي او رجوع مي‌‌كنيم و حال كه بدن‌‌هاي ما براي مردن آفريده شده است پس چه بهتر كه مرگ در راه خدا باشد.

همه بايد بدانند كه آگاهانه در اين راه قدم نهاده و آن را در اين برهه از زمان انتخاب كرده‌‌ايم لذا اگر توفيقي يافتيم و به سعادت رسيديم و توانستم رستگار شوم و در اين راه شهيد شوم و حقانيت را در اين راه يافته‌‌ام كه فقط خداي يگانه را بپرستم و دينم اسلام باشد و رهبرم خميني تا تحت رهبري وي بتوانم در راه اسلام و الله براي اسلام و انقلاب اسلامي خدمتي كرده باشم و اميدوارم به جاي اين‌‌كه براي من بگرييد براي امام حسين(ع) و شهدايي كه پدر يا مادر ندارند گريه كنيد و عزاداري كنيد و از خداوند تبارك و تعالي طلب استغفار و آمرزش نماييد تا خطاها و لغزش‌‌هايي كه در گذشته از روي ناداني انجام داده‌‌ام ببخشد پس خيلي هم خوشحال باشيد كه فرزندتان در راه الله و اسلام شهيد شد و به نظر من مرگ در راه خدا و قرآن بهتر است كه به مرگ طبيعي در بستر بميرم.

پدر و مادر عزيزم از زحمت‌‌هايي كه براي من كشيده‌‌ايد تا به اين سن رسيده‌‌ام و بزرگ شده‌‌ام و خود فكر كنم و راهم را انتخاب كنم قدرشناسي مي‌‌كنم و از خداوند مي‌‌خواهم كه اجري جزيل و صبري جميل به شما عطا كند و واقعاً هم خدا اجري بزرگ به شما خواهد داد كه چنين فرزندي را تربيت نموديد. برادر جان و خواهر جان اميدوارم كه همان‌‌طوري كه تا حال پيرو خط امام بوده‌‌ايد بعد هم باشيد و در راه خدا و ولايت فقيه از هيچ كوششي دريغ ننماييد اميد فراوان دارم كه احترام زيادي به پدر و مادر قائل شويد و آن‌‌ها را دلداري دهيد و در ضمن مرا در قبرستان شهداي دامغان دفن كنيد.

پدر و مادرجان باز هم مي‌‌گويم براي من گريه نكنيد و بخنديد و ناراحت نباشيد كه فرزندتان را در راه خدا داده‌‌ايد من با گريه كردن شما زياد مخالف نيستم دوست دارم طوري گريه كنيد كه منافقي متوجه گريه كردن شما نشود بله شما حق داريد و زحمت بسيار فراواني براي به ثمر رسانيدن من انجام داده‌‌ايد و اميدوارم كه مرا حلال كرده باشيد و از من هيچ بدي نديده باشيد و اگر از من بدي ديده‌‌ايد ببخشيد.

از شما مي خواهم كه هميشه كارهايتان فقط و فقط في سبيل‌‌الله باشد پيام من به مردم شهرم اين است كه به فكر چيزهاي مادي نباشند و هميشه در فكر خدا باشند و در هر لحظه او را به ياد داشته و از ياد نبرند تا خدا شما را هم از ياد نبرد از مردم شهرم مي‌‌خواهم كه در راه خدا و اسلام و ولايت فقيه از هيچ كوششي دريغ ننموده و هميشه به حرف‌‌هاي امام گوش فرا دهند تا دوباره ظلم و ستم كشورهاي ابرقدرت بر شما چيره نشود دست منافقان را از سر خود كوتاه كنيد تا اسلام و كشور پايدار بماند پيامم به مردم ايران اينست كه هميشه فرزنداني تربيت كنند تا در راه خدا و اسلام و امام باشند و مانند حسين جهاد نموده و كارهايشان براي خدا باشد و هميشه در فكر جبهه‌‌ها باشند هر چند طولي نمي كشد كه به كربلا برسيم در ضمن يك سال براي من نماز بخوانيد و دوماه هم روزه براي من بگيريد. به اميد پيروزي رزمندگان اسلام و قرآن در جبهه هاي نبرد و به اميد طول عمر امام عزيز و به اميد اين‌‌كه خداوند شما را از صابرين قرار دهد.

والسلام ـ احمد فواديان

تاريخ 1362/04/11 تكميل شده در روز 21 ماه مبارك رمضان

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.