جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید ابولقاسم دلخواه

فرازی از وصیت نامه:
شهید ابوالقاسم دلخواه

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :ابوالقاسم دلخواه
نام پدر :علی
تاریخ تولد :۱۳۴۲/۰۶/۱۴
محل تولد :دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :آر پی جی زن
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۸/۱۱
محل شهادت :عين خوش
نام عملیات :محرم
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت : اصابت ترکش و تیر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید ابوالقاسم دلخواه فرزند علی در تاریخ ۱۳۴۲/۰۶/۱۴  در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. او دو خواهر و برادر داشت و پدرش کشاورزی شریف و زحمتکش بود و نیازهای خانواده کم جمعیت خود را از این طریق تامین می کرد. او تحصیلات خود را تا مقطع سیکل ادامه داد و از آنجا که جوانی پرشور و انقلابی بود و با موازین اسلامی به خوبی آشنایی داشت،هم زمان با تظاهراتهای مردمی،علیه رژیم پهلوی در صحنه حضور داشت و از حریم اسلام پاسداری می کرد.

او در تظاهرات روز یازدهم محرم سال ۱۳۵۷ حضور داشت و وقتی عمال رژیم به سوی مردم تیراندازی کردند و عده ای مجروح و شهید شدند، در منتقل کردن دو تن از مجروحین به بیمارستان شرکت داشت.

او به همراه مردم شریف ایران به حرمت خون شهدای انقلاب ،دست از مبارزه بر نداشتند و اینگونه شد که انقلاب به پیروزی رسید. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، او در حزب جمهوری مشغول به فعالیت شد و برای این حزب کار روزنامه فروشی را انجام می داد و بعد از آن به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و به عرصه نبرد حق علیه باطل شتافت تا باری دیگر در عرصه ای عظیم از آرمانها ی انقلاب اسلامی و رهبر فرزانه آن دفاع کند و سر انجام در تاریخ ۱۳۶۱/۰۸/۱۱  در عملیات محرم در منطقه عین خوش،بر اثر  اصابت ترکش و تیر به درجه ی رفیع شهادت نائل آمد و وظیفه اش را در قبال میهن تکمیل کرد. پیکر پاک او،در گلزار شهدای دامغان،در کنار دیگر همرزمانش به خاک سپرده شد.

   “راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.