جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید ابوالقاسم سیفی

فرازی از وصیت نامه:
شهید ابوالقاسم  سیفی

از اين كه جهانخواران و دست نشاندگانشان همگى دست به دست هم بر عليه اسلام عزيز و ايران عزيز به پا خواسته‌‌اند نوميد نشويد كه «حسبنا الله و نعم الوكيل نعم المولى و نعم النصير» خداوند براى ما بس است او بهترين يار و ياور ما است.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :ابوالقاسم  سیفی
نام پدر :محمدعلی
تاریخ تولد :۱۳۳۹/۰۳/۰۱
محل تولد :روستای وامرزان دامفان 
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۱/۰۶
محل شهادت :شوش 
نام عملیات :فتح المبین
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش توپ به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :وامرزان
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای وامرزان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید ابوالقاسم سیفی فرزند محمد علی، در ۱۳۳۹/۰۳/۰۱ در روستای وامرزان دامغان متولد شد. شهید در دوران کودکی پدرش را از دست داد و سایه ی پر مهرش را بر سر نداشت.و به دلیل فقدان پدر، از لحاظ اقتصادی در شرایط نامساعدی بودند.

به همین دلیل او بعد از گذراندن دوره ی ابتدایی در دامغان،نزد برادرانش در تهران رفت و در آنجا به تحصیل خود ادامه داد. او دوباره به دامغان برگشت و در همانجا در هنرستان دیپلم گرفت او بعد از اخذ دیپلم، ازدواج کرد.

بعد از ازدواج و رسیدن زمان رفتن به سربازی، او راهی خدمت شد و دوران خدمتش را در ارتش می گذراند.دوران سربازی او همزمان شده بود با جنگ تحمیلی ،بنابراین از سوی ارتش به جبهه اعزام شد. او به منطقه شوش اعزام شد و در آنجا بی سیم چی بود.

او در تاریخ ۱۳۶۱/۰۱/۰۶ در اولین روزهای سال جدید،همزمان با شکوفایی گل های بهاری بر اثر اصابت ترکش به ناحیه سر،به درجه رفیع شهادت نایل آمد. پیکر مطهرش، به زادگاهش روستای وامرزان انتقال داده شد و در جایگاه ابدی خویش آرام گرفت.

با بال و پر نیاز هجرت کردند                     تا گلشن سبز راز هجرت کردند

خون است دل شقایق ای غنچه مخند             مرغان بهار باز هجرت کردند

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم رب الشهدا و الصدیقین

بسم الله الرحمن الرحيم

« يريدوا ليطفئوا نور الله بافواهم و الله متم نوره و لو كره الكافرون»

كافران مى‌‌خواهند تا نور خدا را با باد دهانشان خاموش كنند غافل از آن كه خداوند تمام كننده

نور خود يعنى (شرع و كتاب و دين و آيين ) مى‌‌باشند گرچه كافر را خودش نيايد . (آيه 7 سوره صف)

اينجانب به عنوان يك سرباز كشور عزيز اسلاميمان هميشه آرزوى آن داشتم كه در تحقق و استمرار جمهورى نقشى داشته باشم و شكر و سپاس خداي را كه افتخار خدمت و ايثار نصيبم شد و حمد و ثنا به پيشگاهش كه از باب كرمش حياتم را در اين صفحه از تاريخ مقرر فرمود كه حق از باطل به وضوح تميز داده شود و جبهه اسلام و كفر مشخص است و باز شكر كه در اين دوره از حياتم شاهد جنايت‌‌هاى از خدا بي‌‌خبران و اخيراً منافقان بودم و عاجزانه از شكر توام اى خدا كه در تمام آن جريان‌‌هاى انحرافى و آن جو آلوده به راه راست هدايتم كردى و مرا تشنه احكام اسلام و حكومت اسلام نمودى باز الحمدالله كه حكومت اسلامى را ديدم و شاهد احياى مجدد اسلام و احياى مجدد انسانيت انسان بودم.

حال تو اى هموطن با لطف حق‌‌تعالى شاهديم كه چگونه هم‌‌چنان انقلابمان ماج و خروشان به پيش ميرود و در صدور انقلابمان يعنى اسلاممان هر روز موفق‌‌تريم و گروهك‌‌ها و ملى‌‌گراها را رو به زوال و نيستى مى‌‌بينيم همچنان اميدوار و حاضر در صحنه باشيد وحدت را حفظ كنيد و از حيله و مكر دشمنان نهراسيد كه چون قيام و نهضت‌‌مان به خاطر خداست پس « مكروا او مكر الله و الله خير الماكرين»

و از اين كه جهانخواران و دست نشاندگانشان همگى دست به دست هم بر عليه اسلام عزيز و ايران عزيز به پا خواسته‌‌اند نوميد نشويد كه «حسبنا الله و نعم الوكيل نعم المولى و نعم النصير» خداوند براى ما بس است او بهترين يار و ياور ما است.

هان اى عزيزان اينك به جاى حزن و اندوه دندان‌‌هايتان رابرهم فشرده و قلباً با خدا عهد و پيمان ببنديد كه بى تفاوت نبوده و در تداوم و استمرار انقلاب كوشا و هر يك به وظيفه خودتان آشنا باشيد و اندكى فكر كن كه چرا خلق شده‌‌اى و هدف از خلقت تو چه بوده وظيفه تو چيست؟ كه خداى عزوجل در اين مورد مى ‌‌فرمايد:

« افحسبتم انما خلقناكم عبثا و انكم الينا لا ترجعون » آيا شما چنين پنداشته‌‌ايد كه ما شما را عبث و بازيچه آفريده‌‌ايم و پس از مگر هرگز بر ما رجوع نخواهيد كرد؟ (آيه114مومنون)

پس سعى كنيد از آزمايش‌‌ها سربلند بيرون آييد و اين كلام خداست كه « و لنبلونكم حتى نعم المجاهدين منكم الصابرين و نبلوا احباركم» ( و البته ما شما را در مقام امتحان مى‌‌آوريم تا آن كه در راه خدا مجاهده و كوشش دارد و به رنج آن صبر مى‌‌كند مقامش را معلوم سازيم و اظهارات شما را بيازماييم. آرى آزده باشى و جوانمردى و شهامت و ايثار و فداكارى و عفت عمومى را سرلوحه برنامه‌‌هاى زندگى خود قرار داده دل به اين دنيا نبنديد كه كتاب راهنمايمان قرآن در پيمودن طريق صحيح زندگى مى‌‌فرمايد «و ما هذا الحيوه الدنيا الا لهو و لعب و ان الدار الاخره لهز الحيان لو كانوا يعلمون» اين زندگانى چند روزه دنيا اگر نه در پرستش حق و سعادت آخرت صرف شود افسوس و بازيچه اى بيش نيست. زندگانى اگر مردم بدانند به حقيقت در آخرت است كه حياتش جاويد و نعمتش بى‌‌رنج زوالست. (آيه 3 6 سوره عنكبوت)

خانواده عزيزم بر مزارم و بر عزايم بيرق سياه را به اهتزاز درنياوريد و به جاى پرچم‌‌هاى سرخ و سبز و سفيد را به اهتزاز درآوريد چه آن كه آن‌‌هايى كه معناى «ان الحيوه عقيده و الجهاد» را نمی‌‌دانند احتمالاً با ديدن پرچم و بيرق سياه مايوس مى‌‌شوند كه سرخ به معناى ادامه خط سرخ شهادت از كربلا و كربلاهاى تاريخ تا كربلاى ايران و اعتقادمان به كل يوم عاشورا و كل ارض كربلا و سبز به نشانه آن كه هدف اسلام عزيز و اتكا و اعتقاد به الله و دفاع از احكام اسلام و جمهورى اسلامى و حُريت و شرف انسان و سفيد به آن نشان كه صلح طلبيم و اينك در همه حال در صحنه‌‌ايم و فرياد سيدالشهدا حسين ابن على را به گوش دل و جان شنيده‌‌ايم كه: ( هيهات من الذله خوارى و ذلت از ما به دور است ) و حال تو ای مادر جان رحمت خدا به شيرپاكت كه هدايتم را مديون شير حلالت دانسته و نيك مى‌‌دانم كه جهت پرورشم در دامان پر مهرت متحمل رنج‌‌ها شده‌‌اى اما خوش باش بر اين كه سرانجام حاصل دست رنجت را بيهوده نيافتى و اينك براى دوام جبهه حق امانت را در راه اسلام هديه نموده‌‌اى.

همسرم به اميد آن كه در طريق اسلام بوده و احكام دين مبين اسلام را رعايت و به ديگر خواهران توصيه نموده و آنان را بر اين موضوع واقف نمايى كه «ان اكرمكم عند الله اتقیكم» بهترين شما با تقواترين شماست و به حجاب و نجابت و عفت سفارش و به آنان گوشزد نما كه اى خواهر شما مادران آينده و برحسب وظيفه بزرگ و مقدس كه آن هم به ترتيب فرزندانتان مى‌‌باشد آينده سازيد.

آرى به آنان بگو كه تربيتى حسين‌‌گونه و زينب‌‌گونه از وظايفشان و سفارش ده آنان را به جهاد در راه خدا جهاد اكبر كه افضل الجهاد «ان المجاهد الرجل نفسه و هوا » بهترين جهاد آن‌‌است كه انسان با نفس و هوس خود پيكار كند.

همسر خوبم مشيت و اراده خدا و لطفش بر اين شد كه از حيات در اين دار فانى خلاصى يابم به همين جهت از خدا مى‌‌خواهم كه در دنيا و آخرت سعادتمند شوى برادرانم و خواهرانم شما را به رعايت اصول و فروع مكتب رهايى بخشمان سفارش مى‌‌دهم خانواده عزيز تاكيد مى‌‌كنم به اين كه همسرم مادام كه در طريق اسلام مى‌‌باشد قاعدتاً بايد حرمت و حريتش محفوظ باشد.

هموطنان با اين بينش كه مختصرى از آن را بيان نموده‌‌ام اينك مى‌‌رويم كه بار دگر با احيا اسلام مردم رنجيده و مستضعفين جهان را نجات داده و با ادامه خط خمينى كه همانا خط اسلام راستين است ‌به پيروزى بر جنود شياطين شرق و غرب پيش آهنگان نهضت اسلامى بوده و قوانين قرآن را به تمامى ملل جهان هديه دهيد چه آن كه اراده خدا بر اين است كه « الاسلام يعلوا و لا يعلى عليه » اسلام برتر است و هيچ‌‌چيز بر آن برترى ندارد.

والسلام

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.