جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید ابوالفضل ملایی

فرازی از وصیت نامه:
شهید ابوالفضل ملایی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :ابوالفضل ملایی
نام پدر :علی اکبر
تاریخ تولد :۱۳۴۲/۰۳/۰۹
محل تولد :دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :معاون گروهان پیاده
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۴/۳۱
محل شهادت :شلمچه - شرق بصره
نام عملیات :رمضان
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش 

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید ابوالفضل ملایی در تاریخ ۱۳۴۲/۰۳/۰۹ در دامغان به دنیا آمد. پدرش از  اهالی بازار بود و شهره به معرفت الهی و عدالت در کسب و کار و تجارت و زندگی نسبتاً خوبی را برای خانواده فراهم کرده بود. ابوالفضل بعد از پایان  تحصیلات دوره ی ابتدایی و راهنمایی ادامه تحصیل نداد و در کنار پدرش کار می کرد. زمانی مبارزات  مردم انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره) به اوج خود رسیده بود.

ابوالفضل پابه پای جوانان در تظاهرات و نگهبانی از انقلاب تلاش وافری انجام می داد بعد از به ثمر رسیدن انقلاب و تشکیل بسیج  برای حفاظت از دستاوردهای انقلاب به بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست تا علاوه بردیدن آموزش نظامی در صورت لزوم دین خود را به اسلام و انقلاب ادا کند. تازه انقلاب اسلامی شکل گرفته بود که استکبار جهانی با تحریک منافقین و فریب خوردگان داخل ومتعاقب آن صدام جنایتکار از بیرون به میهن اسلامی ایران حمله کردند غافل ازاینکه فرزندان ایران اسلامی و مریدان حضرت امام(ره) آنها را سرجایشان می نشانند.

روزها و ماه ها از آغاز جنگ می گذشت و در روز ها و هفته ها و ماه ها ابوالفضل شاهد تشییع دوستان  شهیدش بود. او به اذن پدر  عازم میدان شد نه با پای سر که با پای دل رفت. مرز های جنون وعاشقی را یکی پس از دیگری  بی مهابا پشت سر گذاشت و در نهایت پس از سه بار حضوری فعال و پرشور در جبهه  در عملیات رمضان در تاریخ ۱۳۶۱/۰۴/۳۱ بدن مطهرش  در گمنامی  جاودانه شد.

بعد از سالها گذشت از جنگ تحمیلی هیچ اثری از او بجا نماند و از طرف مسئولین شهادت این دلیر مرد بسیجی محرض شد و نمای قبری در فردوس رضای دامغان برایش ایجاد شد.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.