جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید ابوالفضل خراسانی

فرازی از وصیت نامه:
شهید ابوالفضل خراسانی

برادرانم امیدوارم که راه سرخ مرا ادامه دهید تا پیروزی نهایی و از خواهرانم می‌‌خواهم همانند زینب کبری با صبر و پایدار باشند. پدر و مادرم و تمامی کسانی که وصیت ‌‌نامه مرا می‌‌خوانید برای پیروزی نهائی اسلام و مسلمین و سلامتی و طول عمر امام عزیزمان دعا کنید و همیشه پیرو و همراه رهبر کبیر خود حرکت کنید...

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :ابوالفضل خراسانی
نام پدر :غلامحسن
تاریخ تولد :۱۳۴۸/۰۳/۰۱
محل تولد :روستای خورزان دامغان
شغل :روحانی
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :کمک آر پی جی زن
سن :۱۷ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۲۲
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۵
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :خورزان
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای خورزان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید ابوالفضل خراسانی فرزند غلامحسن در تاریخ ۱۳۴۸/۰۳/۰۱ در روستای خورزان از توابع دامغان دیده به جهان گشود. خانواده اش مذهبی و معتقد بودند و شهید در جوی بزرگ شد که به مسایل دینی و اسلامی علاقه زیادی پیدا کرد. به همین دلیل پس از اینکه وارد دبستان شد فقط تا پایان دوره ی ابتدایی درس خواند و پس از آن وارد حوزه علمیه حاج فتحعلی بیک دامغان شد تا هرچه بیشتر با مسایل شرعی ودینی آشنایی پیدا کند ودراین رابطه تحصیلاتش را ادامه دهد.

در سال های جنگ تحمیلی ، جوانان بسیاری به جبهه های نبرد حق علیه باطل رفتند تا به اقدامات ناجوانمردانه ارتش عراق جواب دهند. شهید خراسانی نیز در همین راستا به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد وداوطلبانه به جبهه شتافت تا اوهم در مقابل دشمن بجنگد ودر بیرون راندن این موزدوران متجاوز از کشور نقش داشته باشد.

او چندین بار از طریق بسیج به جبهه رفت ودر سنگر های حق و حقیقت ایستادگی کرد و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۲۲ در شلمچه ،منطقه عملیاتی کربلای ۵ براثر اصابت ترکش به فیض والای شهادت دست یافت و به لقاءالله پیوست. پیکر پاک این طلبه ی ایثارگر در مزار شهدای روستای خورزان به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی خویش آرام گرفت.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسمه تعالی

الذین یقاتلون فی سبیل ا... امواتا و بل احیاء عند ربهم یرزقون

کسانی که در راه خدا کشته می‌‌شوند مرده نپندارید بلکه زندگانی هستند که نزد خدای

خویش روزی می‌‌خورند.

با درود و سلام بی‌‌پایان به حضرت بقیه‌‌الله العظم یگانه بنیانگذار حکومت عدل الهی و با سلام و درود بی‌‌پایان بر نایب بر حق او امام عزیزمان و صلوات و رحمت بی‌‌پایان الهی به شهیدان همیشه زنده انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و درود خدا و رسول او بر رزمندگان این افتخارآفرینان صحنه پیکار و شهادت‌‌طلبان جبهه‌‌های جهاد.

و با سلام و درود بر پدر و مادران شهیدان با سلام بر پدر و مادرم وصیت‌‌نامه خود را آغاز می‌‌کنم مادر، اولاً امیدوارم که شیرت را حلالم کنی. پدر عزیزم امیدوارم که ناراحت نباشید از آمدن من و شهید شدنم.

مادرم در مرگ خون بارم یعنی شهادت من گریه و زاری نکنید چون دشمنان خوشحال می‌‌شوند و در شهادت من با صبر و پایدار باشید. برادرانم امیدوارم که راه سرخ مرا ادامه دهید تا پیروزی نهایی و از خواهرانم می‌‌خواهم همانند زینب کبری با صبر و پایدار باشند.

پدر و مادرم و تمامی کسانی که وصیت ‌‌نامه مرا می‌‌خوانید برای پیروزی نهایی اسلام و مسلمین  و سلامتی و طول عمر امام عزیزمان دعا کنید و همیشه پیرو و همراه رهبر کبیر خود حرکت کنید. پدرم از قومان و خویشان و دوستانم برای من طلب بخشش کنید و شما هم مرا ببخشید چون نتوانسته‌‌ام حق فرزندی را ادا کنم در تشییع جنازه من اعلام کنید هرکس حقی بر گردن من دارد  به هر نحوی که می‌‌شود او را از من راضی بگردانید.

پدر و مادرم برای من 3ماه نماز و 1 ماه روزه بگیرید. پدر و مادرم مرا د رخورزان دفن کنید.کتاب‌‌های مرا به کتابخانه خورزان هدیه کنید مقدار وجه نقدی که دارم به اختیار خودتان در راه خیر خرج کنید. پدر و مادرم مجددا از شما می‌‌خواهم در شهادت من به سر و سینه نزنید و گریه و زاری نکنید که دشمنان خوشحال شوند.

یکشنبه 65/09/30

روزی که به دنیا آمدی همه شاد بودن و تو گریان

کاری بکن که موقع رفتن همه گریان باشند و تو شاد

                           اگر از آسمان‌‌ها تیر ببارد

                                             اگر از نوک شمشیر خون ببارد

اگر صدام هزاران تانک آرد

                                   اگر ریگان هزاران ناو آرد

قسم به نهضت پاک حسینی

                                         که هرگز بر نگردم از خمینی

ما زنده از آنیم که آرام نگیریم

موجیم که آسودگی ما عدم ماست

ای برادران و خواهران وحدت خود را حفظ کنید که همین وحدت موجب شکست دشمنان می شود.

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار.

جنگ جنگ تا رفع فتنه از عالم

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.