جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید عباسعلی حیدرزاده

فرازی از وصیت نامه:
شهید عباسعلي حيدرزاده

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :عباسعلي حيدرزاده
نام پدر :علي اکبر
تاریخ تولد :۱۳۳۸/۰۹/۲۸
محل تولد :روستای نعیم آباد دامغان
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :فرمانده دسته پياده
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :دوشهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۵۹/۰۲/۱۱
محل شهادت :سنندج 
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت تير

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :تهران
شهر :تهران
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :بهشت زهرای تهران

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید عباسعلی حیدرزاده در تاریخ ۱۳۳۸/۰۹/۲۸ در روستای نعیم آباد شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. او تحصیلات خود را تا پایان دوره ابتدایی در دامغان گذراند و بعد از فوت پدرش ترک تحصیل کرد و چون با فوت پدر از لحاظ اقتصادی دچار مشکل شده بودند به تهران آمدودرمنزل عموی خود زندگی می کرد.

مدتی درمغازه خیاطی نزد عمویش به کار مشغول شد و به این شکل امرار معاش می کرد، ولی بعداز مدتی این حرفه را کنار گذاشت و وارد بازار تهران شد.

شهید انسانی معتقد و مذهبی بود. او در هیئت ها و جلسه های مذهبی حضوری فعال داشت و آگاهیش نسبت به مسائل سیاسی روزهای قبل از انقلاب باعث شده بود تا به عنوان جوانی انقلابی در صحنه های تظاهرات مردمی حاضر باشد.

رهنمودهای حضرت امام خمینی(ره) به همراه همین حضور جدّی و مصمّم مردم بود که منجر به سرنگونی رژیم شاهنشاهی در۲۲ بهمن سال ۵۷ شد و آنچه خواست مردم بود به اجرا درآمد و حکومت مردم برمردم درکشورتشکیل شد.

او با پیروزی انقلاب فعالیتهای انقلابی و اسلامی خود را ادامه داد ودر ادامه راهش در سال ۵۷ به استخدام سپاه پاسداران درآمد تا ازاین طریق به کشورش خدمت کند.

او از طریق سپاه جهت دفع حمله ضد انقلابیون به سنندج اعزام شد و درآنجا در روز ۱۳۵۹/۰۲/۱۱  به همراه ۱۲ نفر دیگر از همرزمانش داوطلب می شوند که به داخل شهر پیشروی کنند و در این اقدام شهادت طلبانه به علت اصابت تیر از جام شیرین شهادت سیراب شد .

پیکر مطهرش در بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.