جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید یحیی قاضی پور

فرازی از وصیت نامه:
شهید یحیی قاضی پور

خداوند انسان را از گل آفرید و خلقت را احسن گرفت و هیچ‌‌گاه نخواست که بنده‌اش را گمراه کند مگر این‌‌که خود بنده‌اش خواست گمراه باشد گمراه‌‌کننده بشر شیطان می‌باشد خداوند خواست بندگانش را هدایت نماید از حضرت آدم تا خاتم النبیین حضرت‌‌محمد (ص) هیچ‌‌وقت انسان را بدون راهنما آزاد نکرد.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :یحیی قاضی پور
نام پدر :شعبانعلی
تاریخ تولد :۱۳۴۰/۰۱/۰۶ 
محل تولد :روستای طزره دامغان
شغل :کارگر ذوب آهن
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :کمک تیربارچی
سن :۲۵ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۰۴
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۴
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به دو پا

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :طزره
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای طزره

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید یحیی قاضی پور، فرزند شعبانعلی، درتاریخ  ۱۳۴۰/۰۱/۰۶ در روستای طزره از توابع دامغان دیده به جهان گشود.او دوران کودکی خویش را در زادگاهش سپری کرد و در همانجا وارد دبستان شد و تا کلاس دوم ابتدایی به تحصیل ادامه داد اما متاسفانه به دلیل مشکلات اقتصادی و معیشتی مجبور به ترک تحصیل شد و تصمیم گرفت از همان سن کم،کار کند تا کمکی به وضعیت نابسامان خانواده اش کرده باشد.

او به کارگری می پرداخت و با جدیت مانند مردی پر تلاش کار می کرد تا با دستهای کوچکش مرهمی برای دستهای خسته ی پدر باشد.بعد از مدتی کار و کارگری به عضویت شرکت زغال سنگ البرز شرقی درآمد و در آنجا مشغول به کار شد. او در سال ۱۳۵۸ یعنی یک سال پس از انقلاب اسلامی ازدواج کرد و حاصل این ازدواج سه فرزند به نامهای طیبه،فرشته و رضا می باشد.

وقتی کشور عراق حملات بی شرمانه خود را به کشورمان آغاز کرد و بسیاری از هموطنانمان در این جریان خانه و کاشانه خود را از دست دادند،و آواره شدند بعد از این اتفاق ناجوانمردانه بسیاری از مردان غیور وجوانان غیرتمند ایرانی لباس رزم پوشیدند و برای دفاع از هموطنان خود به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند تا دوباره آرامش و امنیت را به جامعه و کشور خود برگردانند. شهید قاضی پور نیز جزء همین افراد بود که با عضویت در بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان به سوی جبهه ها شتافت تا در سنگر های حق و حقیقت در کنار دیگر رزمندگان سپاه اسلام از کشورش و ملت آن دفاع کند.

او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۰۴ در منطقه عملیاتی کربلای ۴ (شلمچه) بر اثر اصابت ترکش از جام گوارای شهادت سیراب شده و در شمار شهدای والای جنگ تحمیلی قرار گرفت. پیکر پاک او در زادگاهش در کنار دیگر شهدای بزرگ آنجا به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

و لا تقولوا لمن یقتل فی سبیل الله امواتا بل احیا ولکن لا تشعرون

به کسی‌‌که در راه خدا شهید می‌شود مرده نگویید آن‌ها نمرده‌‌اند بلکه زنده‌اند ولی شما این واقعیت را درک نمی‌کنید. به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و یاری‌‌کننده مستضعفان و آرام‌‌بخش قلب‌ها و نجات‌‌دهنده بشر از ضلالت‌‌های دنیا و با درود و سلام به حضور صاحب زمان که در انتظارش ماندیم ولی عاقبت رخ ماهش را ندیدیم و درود و سلام بر نائب بر حقش امام‌‌خمینی در هم شکن کاخ مستکبرین و امید مستضعفین و درود و سلام بر روان پاک تمام شهدا از صدراسلام تا به حال و آینده وصیت بنده حقیر از این قرار است.

خداوند انسان را از گل آفرید و خلقت را احسن گرفت و هیچ‌‌گاه نخواست که بنده‌اش را گمراه کند مگر این‌‌که خود بنده‌اش خواست گمراه باشد گمراه‌‌کننده بشر شیطان می‌باشد خداوند خواست بندگانش را هدایت نماید از حضرت آدم تا خاتم النبیین حضرت‌‌محمد (ص) هیچ‌‌وقت انسان را بدون راهنما آزاد نکرد در این میان 124000 پیامبر جهت راهنمایی بشر فرستاد که هر کدام صراط مستقیم را به انسان‌‌ها بنماید تا انسان‌ها با همت‌‌شان مسیر اصلی را انتخاب نمایند و از آن به بعد هم امامان راه پیغمبران را ادامه داند و بعد از 12 امام هم ولایت فقیه ادامه دهنده راه انبیا هستند پس به خود آیید و لحظه ای غافل نشوید فرمان پیغمبر گونه امام را از جان و دل بپذیرید به گوش باشید تا شیطان شما را از مسیر اصلی خارج ننماید که می‌گفتید اگر در کربلا بودیم امام حسین را یاری می‌کردیم.

هر که دارد هوس کرببلا بسم الله، امام‌‌حسین زمان را یاری کنید. پدر مادر همسر و فرزندانم و ای برادران عزیزم از اینکه مرا از دست دادید گریه و زاری نکیند که خداوند اجر شما را کم می‌کند اگر خواستید بگریید برای امام حسین و یارانش بگریید که غریبانه و مظلومانه شهید شدند اگر از بنده عملی سر زد که موجب نارضایتی تو پدر و مادر عزیز، همسر و بچه‌هایم و همکارهایم و دوستانم گشته است امیدوارم همه شما مرا عفو نمایید از درگاه خداوند برایم طلب مغفرت کنید و اشتباهات مرا به حساب مکتبم نگذارید امیدوارم همسرم بتوانی فرزندانم را طوری تربیت کنی که زینب وار در خدمت اسلام و انقلاب عمل نمایند. به گوش باشید شیطان شما را از مسیر اصلی خارج ننماید که می‌گفتید اگر در کربلا بودیم امام حسین را یاری می‌کردیم

و السلام علیکم و رحمه الله

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.