جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدرضا مؤمنی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدرضا  مؤمنی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدرضا  مؤمنی
نام پدر :غلامحسین
تاریخ تولد :۱۳۴۸/۱۰/۲۶
محل تولد :دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :معاون دسته پیاده
سن :۱۷ سال
خانواده چند شهید :سه شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۴/۲۹
محل شهادت :جزیره مجنون
نام عملیات :تک جنوبی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمدرضا مؤمنی، فرزند غلامحسین در تاریخ ۱۳۴۸/۱۰/۲۶ در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش انسانی شریف و زحمتکش و از کسبه محترم دامغان بود و از راه درآمد مغازه امرار معاش می کرد. محمد رضا بعد از اینکه دوران کودکی اش را سپری کرد در هفت سالگی وارد دبستان شد. بعد از اتمام دوره ابتدایی و راهنمایی وارد مقطع دبیرستان شد و تا سال دوم دبیرستان به تحصیل ادامه داد و بعد به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد و مسیر دیگری به جزء تحصیل برای زندگی اش انتخاب کرد.

در شهریور ماه ۱۳۵۹ بود که ارتش مزدور عراق در اقدامی ناجوانمردانه به چندین شهر مرزی کشورمان حمله کرد و بسیاری از هموطنان شریف و بی دفاع را به خاک خون کشید و آنها را از خانه و کاشانه خویش آواره کرد . شهید مؤمنی که از دل همین ملت غیور بود وظیفه خود میدانست تا او نیز رهسپار میدان نبرد شد تا دین خویش را به کشورش ادا کند.

از سوی بسیج  به جبهه جنوب اعزام گردید تا در کنار دیگر رزمندگان در برابر دشمن بعثی بجنگد و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۰۴/۲۹ در جزیره مجنون از جام گوارای شهادت سیراب گردید و به لقاءالله پیوست.

برادر او آقای علی مؤمنی نیز در همین عملیات شهید شد و این دو برادر بزرگوار با هم به جمع یاران سفر کرده خویش پیوستند. پیکر پاک او پس از سال ها انتظار و گمنامی پیدا شد و در گلزار شهدای زادگاهش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.