جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدرضا فوادیان

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدرضا فوادیان

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدرضا فوادیان
نام پدر :غلامحسن
تاریخ تولد :۱۳۴۳/۰۴/۱۰
محل تولد :روستای وامرزان دامغان
شغل :کارگر
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :تک تيرانداز
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۳/۱۲/۲۵
محل شهادت :شرق دجله
نام عملیات :بدر
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :وامرزان
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای وامرزان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمدرضا فوادیان، فرزند غلامحسن، در تاریخ ۱۳۴۳/۰۴/۱۰ در روستای وامرزان توابع شهرستان دامغان به دنیا آمد. او مدت زیادی در خورزان نبود و اندکی پس از تولد به اتفاق خانواده به روستای وامرزان نقل مکان کردند .شهید تا پایان دوره ی ابتدایی در همین روستا به مدرسه رفت اما متاسفانه مشکلات اقتصادی و معیشتی آنقدر شدید بود که مجبور به ترک تحصیل شد و دیگر هیچ گاه فرصت تحصیلات بیشتر را پیدا نکرد.

وی در ادامه برای اینکه بتواند کمکی به خانواده کرده باشد،به شغل کارگری روی آورد.شهید با وجود سن کمی که داشت سخت کار می کرد تا دیگر اعضای خانواده فرصتی برای زندگی بهتر را پیدا کنند. چند سالی به همین منوال گذشت و شهید هم به جوانی رشید تبدیل شده بود و ازدواج هم کرده بود تا اینکه زمان رفتن به خدمت مقدس سربازی فرا رسید و این مصادف بود با زمانی که حزب بعث عراق در پی آغاز جنگ تحمیلی مناطق وسیعی از کشورمان را مورد هجوم نظامی خود قرار داده بود.

شهید با مشاهده ی چنین وضعیتی، به صورت داوطلبانه به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان مراجعه نمود و از این طریق به عنوان پاسدار وظیفه به جبهه ی نبرد حق علیه باطل راه پیدا کرد. او پس از آن به مدت ۱۷ ماه در مناطق جنگی دلاورانه جنگید و در راه استقلال وطن از جان و دل مایه گذاشت و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۳/۱۲/۲۵ در عملیات پیروزمندانه ی بدر (شرق دجله) از ناحیه ی سر مورد اصابت ترکش قرار گرفت و از جام شهادت سیراب شد. پیکر پاک شهید ،پس از تشییع در روستای وامرزان به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.